jedynka-zlotow.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witaj w naszej szkole
Gry i zabawy


Realizujemy sportowe marzenia

Drukuj PDF

gryizabawy

W październiku zakończyło się jedno z działań projektu Sportowe Marzenia na Start organizowanego przez UKS „Rodło”, który działa przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie. Gry i zabawy „na wesoło” przeprowadziła Katarzyna Sadowska. Zajęcia pozalekcyjne miały na celu wywołanie uśmiechu na twarzach dzieci, które rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych. Dwadzieścioro dzieci przez 20 godzin miało możliwość dania upustu swojej nieograniczonej energii. Na lekcjach przewodnim nurtem działania była zgoda oparta na szacunku dla innego człowieka. Było to nie lada wyzwanie stworzyć warunki zgodnej zabawy i jednocześnie prawdziwej rywalizacji. Uczniowie na zajęciach rozwijali umiejętność pracy w grupie, przestrzegania zasad obowiązujących w grach zespołowych. Dzięki projektowi udało się podnieść świadomość u dzieci, tego iż aktywność fizyczna oparta na świetnej zabawie powinna zajmować ważne miejsce w życiu każdego człowieka. Uwieńczeniem projektu było zorganizowanie Międzyszkolnego Turnieju Zbijaka, gdzie wszyscy byli zwycięzcami i odkrywali radość ”zdrowej” rywalizacji. 

Więcej…
 

Wyścigi "na wesoło"

Drukuj PDF

NAGLOWEKWYSCIGI

Dnia 6 oraz12 marca 2010 roku w złotowskiej JEDYNCE odbyła się kolejna edycja „Wyścigów na wesoło”, w których uczestniczyły nasze najmłodsze dzieci.

usmiechWśród licznych rodzajów ćwiczeń wchodzących w zakres wychowania fizycznego, maluchy na pierwszym miejscu stawiają  gry i zabawy ruchowe. Już od stycznia niektóre drużyny przygotowywały się do corocznych rozgrywek. Każda klasa wystawiła do turnieju  po dziesięcioro uczniów.

usmiechW rywalizacji sportowej bawiąc się nabieramy sprawności fizycznej. Tym razem trzeba było rozstrzygnąć które klasy są najszybsze, najzwinniejsze i najsprytniejsze. A nie było to wcale takie łatwe. Nikt nie miał kłopotów z kozłowaniem piłki, skokami przez  skakankę, sprawnie poszły też skoki z piłeczką między kolanami. Najwięcej frajdy było podczas biegu w workach, tu chyba każdy choć raz „złapał zająca”, ale to nie przeszkadzało w dalszej rywalizacji. Drużyny walczyły fair play, kibice zagrzewali swoich faworytów do walki , panowała rewelacyjna atmosfera , bo każdy wiedział, że poza uczciwą walką dobrze jest, żeby się dobrze bawić. Rywalizacja była bardzo zacięta,  a klasyfikacja zmieniała się co chwilę, o zajętych miejscach niejednokrotnie decydowały centymetry .

 

usmiechWszyscy czuli się tego dnia zwycięzcami, każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom, no i słodycze, aby pokrzepić się po szalonej zabawie.

Według punktacji konkursowej, po 6 konkurencjach w każdej grupie, klasyfikacja wyglądała następująco.

W klasach pierwszych:

I miejsce - klasa I A
II miejsce - klasa I C
III miejsce - klasa I B

W klasach drugich:

I miejsce - zajęły klasy II A oraz II C (ex – aequo)
II miejsce - a klasa II B

W klasach trzecich:

I miejsce - klasa I A
II miejsce - zajęły klasa III B oraz III C (ex – aequo) 

Organizatorem wyścigów była mgr Anna Reczulska, której dzielnie pomagali wychowawcy klas .

Do góry ▲

 


Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 19 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, January