Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Święta
Wręczenie Sztandaru PDF Drukuj

sztandar N002

Uroczystość wręczenia nowego Sztandaru Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie odbyła się 25 kwietnia 2014 roku. O 9.45 nauczyciele, pracownicy i uczniowie uroczyście przemaszerowali do kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Złotowie, gdzie czekali zaproszeni goście. Msza Święta rozpoczęła się o godzinie 10.00. Koncelebrze przewodniczył ksiądz proboszcz parafii Dariusz Chabraszewski.

sztandar N001a

 Nowy Sztandar Szkoły do poświecenia trzymali Rodzice, został on poświęcony w czasie Mszy Świętej. W liturgii czynny udział brali nauczyciele, rodzice i uczniowie. Po Mszy, w podniosłej atmosferze uczestnicy uroczystości przemaszerowali do szkoły. Na czele kolumny niesiono Nowy Sztandar, następnie szli zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Główna część uroczystości nadania sztandaru rozpoczęła się o godzinie11.30 i jej elementem było wprowadzenie Sztandaru szkoły. Następnie Pani Dyrektor Maria Monika Klein powitała zgromadzonych gości, a szczególnie: przedstawicieli władz samorządowych Powiatu Złotowskiego i Miasta Złotów, przede wszystkim Starostę Pana Tomasza Fiedlera i Burmistrza Miasta Złotowa Pana Stanisława Wełniaka. Na uroczystość przybył także Pan Grzegorz Maciuszko – Starszy Wizytator Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty. Obecnością zaszczycili nas również dyrektorzy instytucji i zakładów pracy. Powitani zostali również dyrektorzy szkół. Następnie Pani Dyrektor powitała uczniów i nauczycieli oraz Radę Rodziców, podkreślając jednocześnie ich wkład i zasługi dla organizacji uroczystości. Na uroczystość przybyli również emerytowani dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy także zostali serdecznie powitani przez Panią Dyrektor. Po powitaniu gości Pani Dyrektor wygłosiła przemówienie, które stanowiło prezentację szkoły , jej tradycji, osiągnięć i zasług dla miasta oraz krótki zarys jej historii. Kolejny element uroczystości to nadanie Sztandaru społeczności szkoły. Akt Nadania Sztandaru odczytała przewodnicząca Rady Rodziców pani Joanna Milewska. Następnie Rada Rodziców przekazała opatrzony podpisami Akt Pani Dyrektor. Wyrazem szacunku i uznania dla gości i fundatorów, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości są pamiątkowe gwoździe umieszczone na drzewcu sztandaru. Nastąpiło ich symboliczne przybicie. Kolejnym punktem uroczystości była ceremonia przekazania Sztandaru na ręce Pani Dyrektor, która wręczyła go Chorążemu Pocztu Sztandarowego. Uroczystą ceremonię przekazania poprzedziła krótka prezentacja sztandaru. Po przekazaniu odbyło się pierwsze ślubowanie na nowy Sztandar szkoły. Słowa przysięgi wypowiedziało 436 uczniów, a zaszczytu ślubowania na Nowy Sztandar dostąpili przedstawiciele uczniów ze wszystkich klas. Uroczyste ślubowanie zamykało najważniejszą część uroczystości, jednak nie stanowiło jej końca. Następnie głos zabrali: Burmistrz Złotowa i Starosta Powiatu Złotowskiego, którzy podkreślili zasługi szkoły dla lokalnej społeczności. Przemówienia honorowych gości zakończyły oficjalną część uroczystości. Ostatnim elementem programu była część artystyczna w wykonaniu uczniów przygotowana pod kierunkiem pani Jadwigi Karbowskiej i Anny Mazurek.

Więcej…
 
Kto ty jesteś? Polak mały. PDF Drukuj
Wpisany przez KToś   

patlogo001

11 listopada 1918 r. to data szczególna dla każdego młodego Polaka. Tego dnia po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Każdego roku w naszej szkole w sposób szczególny – patriotyczną postawą, wpiętymi w klapę biało- czerwonymi kotylionami i śpiewem - sławimy tych, co walczyli o wolną Polskę.

Tegoroczną akademię z okazji 95 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowała klasa III b. Mottem przewodnim widowiska były słowa wiersza Władysława Bełzy

Kto ty jesteś?
 Polak mały.

Jaki znak twój?
 Orzeł biały…..

Więcej…
 
Nowoczesny patriotyzm PDF Drukuj
Wpisany przez KToś   
poniedziałek, 11 listopada 2013 15:05

Pat Nag ok1

 

 

Z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica organizowany jest co roku Tydzień Młodego Patrioty. W tym czasie przeprowadza się tematyczne konkursy plastyczne, konkurs na najładniej udekorowaną klasę, ciekawe lekcje wychowawcze, prezentacje, apele i na podsumowanie tygodnia Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. W tym dniu wszyscy przychodzą do szkoły odświętnie ubrani z własnoręcznie wykonanym kotylionem niepodległościowym. Na występ uczniowie przygotowują nie tylko pieśń, ale także własnoręcznie wykonane rekwizyty i przebrania.

pat film koniec 2

 

Więcej…
 
Patriotyczny koncert PDF Drukuj
PATR NAGLOWEK 01

„NARÓD, KTÓRY PRZESTAJE ŚPIEWAĆ, PRZESTAJE ISTNIEĆ”

Oskar Kolberg

Tegoroczny Tydzień Młodego Patrioty w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie miał wyjątkowo bogaty program. Zaplanowano wiele konkursów, testów, wystaw, prezentacji. Już w poniedziałek została otwarta wystawa w szkolnej bibliotece pt.  „O hymnie od nowa”,  a uczniowie z zapałem wykonywali kotyliony i dekorowali sale lekcyjne. Jednak najważniejszą częścią obchodów Święta Niepodległości był Konkurs Pieśni Patriotycznej.

PATR NAGLOWEK 02 

Więcej…
 
Patriotyczne karaoke PDF Drukuj
NAG KARAOKE1

 9 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Rozpoczął się on od zaśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie klasy IIIc pod kierunkiem wychowawczyni p. Katarzyny Sadowskiej dzięki wspaniale przeprowadzonym dialogom opowiedzieli dzieje Ojczyzny przez rozbiory, I wojnę światową, aż do 11 listopada 1918 roku.

NAGKARAOKE 2

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 18 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusawa, Bogusaw