Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Święta
Wesołych Świąt! PDF Drukuj

wielkanoc4

wielkanoc1

W świątecznym upominku dla Wszystkich Odwiedzających internetową stronę szkoły uczniowie przygotowali galerię swoich prac.

wielkanoc3

Zapraszamy do oglądania.

Więcej…
 
Wspólne kolędowanie PDF Drukuj

naglowekkoledy02

Jak co roku  przed świętami Bożego Narodzenia  w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie odbył się  przegląd kolęd i pastorałek.

Tradycją naszej szkoły stały się wigilie klasowe, przedstawienia Bożonarodzeniowe i przegląd kolęd przygotowywane przez uczniów pod kierunkiem katechetów p. Agnieszkę Jaguś i ks. Jarosława Paczkowskiego.  Kolędy i pastorałki śpiewały  dzieci ze wszystkich  klas czwartych, piątych i szóstych.

naglowekkoledy01

Więcej…
 
Dziękujemy za trud i wielkie serca PDF Drukuj

DENNAGLOWEK1

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto tych, którzy pracują w oświacie na rzecz uczniów. Dziękujemy wtedy wszystkim: panom konserwatorom za wszelkie naprawy, pani w sklepiku za uśmiech przy sprzedawaniu nam naszych ulubionych smakołyków, paniom kucharkom za wspaniałe i zdrowe obiady, paniom sprzątaczkom za ład i porządek, pani pielęgniarce za opatrywanie potłuczonych kolan i nie tylko, pani sekretarce za życzliwość i pogodę ducha oraz paniom pracującym w księgowości, za to, że dzięki ich dobrej pracy szkoła otrzymuje pieniądze na różne ciekawe przedsięwzięcia, w których możemy brać udział.

Więcej…
 
Dzień Dziecka PDF Drukuj

01dzendziecka01

Dzień Dziecka najczęściej kojarzy się z grami i zabawami oraz  z tym, że nauczyciele są bardziej pobłażliwi w szkole. W  SP1 ten dzień wyglądał zupełnie inaczej; była próbna ewakuacja, pokazy sprzętu gaśniczego, festiwal piosenki  i wybory do samorządu szkolnego.

04wybory04

We wtorkowy  ranek 1 czerwca  - na dzieciaki z SP 1  czekała niespodzianka. Na boisko szkolne zajechały "wypucowane", czerwone i błyszczące wozy strażackie. Uczniowie mogli nie tylko posłuchać opowieści strażaków, zobaczyć sprzęt, usłyszeć pracujące pompy, ale również zasiąść w wozach i poczuć się „prawdziwymi strażakami.”  Punktem kulminacyjnym była dwukrotnie przeprowadzona próbna ewakuacja. Wiele dziewczyn i chłopaków zapewniło, że w przyszłości też zostanie strażakami, przecież „fajnie jeździć takim dużym czerwonym samochodem i mieć mundur i hełm”. Podziękowania należą się  tym, którzy  zorganizowali ćwiczenia: kierownikowi sekcji Komendy PSP w Złotowe - Krzysztofowi Wiebskowskiego, Sławomirowi Rogutowi - dowódcy jednostki, Krzysztofowi Olczakowi, Mirosławowi Rucie, Sławomirowi Pasiszowi, Łukaszowi Jałoszyńskiemu, Łukaszowi Goździejewskiemu, Piotrowi Kachnowiczowi i Tomaszowi Brzozowskiemu. 

Więcej…
 
Rekolekcje 2010 PDF Drukuj

naglowekrekolekcje 

W dniach od 15 do 17 marca odbyły się w JEDYNCE rekolekcje szkolne. I choć różniły się od tych z poprzednich lat,  były okazją do przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy. 

                „Bądźmy świadkami miłości” – tak brzmiało główne przesłanie tegorocznych nauk rekolekcyjnych przeprowadzonych w JEDYNCE. Wokół niego toczyły się zajęcia dla uczniów we wszystkich klasach. Pierwszego dnia czyli w poniedziałek każdy uczeń mógł skorzystać ze Spowiedzi Świętej by przygotować się do Wielkanocy. Młodsi  uczniowie przedstawiali wszelkimi technikami plastycznymi różne aspekty miłości: „Miłość jako dar”, „Miłość jako zadanie”, zilustrowali stacje drogi krzyżowej i przygotowali elementy dekoracji na środową mszę św. Powstały piękne kolorowe obrazy i plakaty którymi udekorowane zostały klasy, a potem ofiarowano je jako dary podczas mszy.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 18 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusawa, Bogusaw