Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Rozmaitości
Rozmaitości
Dzień Tabliczki Mnożenia w Jedynce PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 października 2014 00:00

tabliczka

IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W piątek 26 września uczniowie Jedynki z radością przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji. Sprawdzanie wiedzy matematycznej odbywało się w nowoczesnym stylu. Każdy z chętnych, a było ich aż 189 osób na komputerze w czasie 2 minut rozwiązywał zadania matematyczne z tabliczki mnożenia. Poziom konkursu był bardzo wysoki a emocje ogromne. Wszyscy chcieli w wyznaczonym czasie policzyć jak najwięcej przykładów. Zaciskanie warg, okrzyki radości z pobijania swojego rekordu to tylko niektóre z emocji, które towarzyszyły podczas konkursu.

tab logo tab2

Więcej…
 
Bezpieczne pierwszaki PDF Drukuj Email
czwartek, 25 września 2014 00:00

Bezpiecznie N001

BEZPIECZNIE Z MRÓWKĄ

W środę na ulicy Norwida użytkownicy dróg mogli  spotkać wyjątkową grupę osób. Uczniowie klas I ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie mieli tam praktyczną lekcję bezpieczeństwa, przygotowaną przez złotowskich policjantów i przedstawicieli marketu „Mrówka”. 93. pierwszoklasistów z klas Ia, Ib, Ic i Id  pod opieką funkcjonariuszy i sympatycznej maskotki uczyło się  prawidłowego uczestniczenia w ruchu drogowym. 

Więcej…
 
Wspaniały Świat Zwierząt PDF Drukuj Email
wtorek, 10 czerwca 2014 07:51

zw nag002

PIĘKNY I FASCYNUJĄCY ŚWIAT ŻYWYCH ZWIERZĄT

 

Piękny i fascynujący świat żywych zwierząt egzotycznych udostępnił uczniom pan Jarosław Rejmer, zaproszony do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie przez nauczycielkę przyrody p. Hannę Urban.

Przez dwa dni uczniowie i nauczyciele brali udział w żywych lekcjach przyrody, słuchając, oglądając i dotykając zwierząt małych i dużych, szarych i kolorowych, pięknych i strasznych.

Kontakt ze światem na czterech, sześciu, ośmiu i kilkuset nogach budzi zawsze emocje, czasem nawet te najbardziej skrajne, od zachwytu po dreszcz lęku i obrzydzenia ( w bardzo wyjątkowych sytuacjach).

zw nag003

Więcej…
 
Rekolekcje wielkopostne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Jaguś   
piątek, 18 kwietnia 2014 17:17

anagrek001

 

„Czas rekolekcji każdy z nas przeżywa na swój sposób, ale dla każdego z nas jest to - powinien być - czas szczególnego zamyślenia, czas zatrzymania czasu, odłożenia w kąt szkolnych podręczników, zostawienia w pracy myśli o niedokończonych lekcjach, przymknięcia oczu na stos kartkówek, sprawdzianów - i zresetowanie się.”

 

W dniach od 14-16 .04.2014 r. odbywały się szkolne rekolekcje wielkopostne, pod hasłem „Wierzę w Jezusa – Nauczyciela, Lekarza, Przyjaciela”.

Konferencje i Słowo Boże wygłosił, Ks. Paweł Olszewski MSF.

Każdego dnia uczniowie odkrywali na nowo Jezusa Chrystusa i poznawali, że jest On nie tylko Zbawicielem, ale ...

Nauczycielem- który naucza, głosi, ale nie karci. W szkole Jezusa panuje miłość, dobroć i pokój..

Lekarzem – który nie tylko leczy ciało, ale i duszę..że mogę do Niego przyjść z każdą moją słabością, chorobą.

Przyjacielem – który kocha przez całe życie, który nigdy mnie nie zdradzi, nie odtrąci..

anagrek002

Więcej…
 
Test szóstoklasisty PDF Drukuj Email
środa, 02 kwietnia 2014 00:00

SPR nag

 

1 kwietnia, w zwyczajowe Prima Aprilis, najstarsi uczniowie naszej szkoły przystąpili do pierwszego ważnego egzaminu w swoim życiu. Nie było im wcale do śmiechu gdy punktualnie o 9.oo zasiedli w ławach szkolnej sali gimnastycznej. Na początku było trochę stresu, minął on jednak już po otwarciu arkuszy zadań. Po teście wszyscy z ulgą i uśmiechem opuszczali salę. Życzymy wszystkim jak najlepszych wyników.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 23 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysaw