Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Rozmaitości
Rozmaitości
Dama i dżentelmen z Jedynki PDF Drukuj Email
sobota, 14 lutego 2015 00:00

dama nag2015

W Szkole  Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie 30 stycznia  podczas apelu Samorządu Uczniowskiego podsumowaliśmy osiągnięcia klas I-VI w I semestrze. Pani dyrektor Maria Monika Klein nagrodziła dyplomami „Za pilność i sukcesy w nauce”  tych, którzy mogą pochwalić się zarówno bardzo wysokimi średnimi ocen jak i wzorowymi lub bardzo dobrymi ocenami z zachowania. Jeszcze raz przypomnieliśmy sukcesy w konkursach przedmiotowych wewnątrzszkolnych, powiatowych  i rejonowych oraz w zawodach sportowych. Wspominaliśmy akcje, uroczystości, imprezy, w których szkoła brała udział w I semestrze. Cieszy fakt, iż kolejny rok nasi uczniowie okazują wielkie serce najbardziej potrzebującym, biorąc udział w akcji Caritasu.

Więcej…
 
Serduszka z Jedynki PDF Drukuj Email
czwartek, 25 grudnia 2014 18:16

paczka nag0001

Caritas parafii pw. Wniebowzięcia NMP, co roku przygotowuje serduszka z imionami i wiekiem dziecka z rodzin najbardziej potrzebujących i zwraca się z prośbą  o pomoc w zorganizowaniu paczek świątecznych. W tym roku w  akcję „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” włączyli się uczniowie, rodzice  i wychowawcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie.

Więcej…
 
Zobaczyć matematykę PDF Drukuj Email
sobota, 13 grudnia 2014 00:00

matematyka01

Zakończył się ciekawy i kreatywny konkurs świąteczny pt. ,,Zobaczyć Matematykę”. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica licznie przystąpili do wyzwania. Zadaniem uczniów było samodzielne zbudowanie figur geometrycznych z brystolu, wielościany półforemne a dokładniej Wielościany Archimedesowe bardzo rozwijają wyobraźnię geometryczną i zdolności manualne oraz uczą cierpliwości.

matematyka02

Więcej…
 
Makulaturę zbieramy, Oldze pomagamy PDF Drukuj Email
wtorek, 04 listopada 2014 00:00

mak n001ok

„To już tradycja Jedynki, zbieramy makulaturę na rehabilitację dziewczynki”

 

22 października 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica miała miejsce już siódma z kolei akcja zbiórki makulatury. Dzięki uprzejmości prezesa MZUKu Pana Jacka Fertikowskiego, mieliśmy możliwość gromadzenia zebranej makulatury w kontenerach podstawionych pod szkołą, które później zostały przewiezione do Fabryki Tektury

w Tarnówce. Również rodzice naszych uczniów, a w szczególności p. Michał Wawrzyniak pomagali nam w organizacji transportu zebranych kilogramów. Wszyscy uczniowie klas I-VI oraz nauczyciele szkoły bardzo aktywnie zaangażowali się w akcję. Każdy przyniósł, chociaż kilka kg gazet lub innych papierowych odpadków gromadzonych przez kilka miesięcy w domach. Naszą akcję wspierały złotowskie sklepy, biura oraz inne instytucje. Dzielnie pomagali nam w dźwiganiu ciężarów członkowie naszych rodzin. Pod szkołę podjeżdżały samochody i odbieraliśmy bardzo ciężkie kartony i  makulaturowe pakunki. Przywozili je rodzice oraz dziadkowie. Uczniowie ze starszych klas, nasz pan woźny zajęli się odbieraniem kartonów, gazet i ulotek oraz pakowaniem ich do kontenera.

Więcej…
 
Robinson & Cruzoe PDF Drukuj Email
wtorek, 04 listopada 2014 00:00

cruzoe N

Dnia 27.10.2014r. uczniowie  Jedynki mieli okazję obejrzeć w Pile przedstawienie polsko-niemieckie p.t.: Robinson and Crusoe. Dwóch aktorów, Andrzej Bocian (Polak) i  Achim Conrad (Niemiec),  w zabawny sposób ukazało,  jak w obcej dwujęzycznej rzeczywistości znaleźć wspólny język i porozumienie.  Sami na dachu zalanego wodą domu szukali własnej przestrzeni życiowej, ale doświadczyli  jednocześnie, że na wielu płaszczyznach życiowych ich światy się łączą i są od siebie zależne.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 26 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzą: Teodor, Emanuela, Larysa