Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Uroczystości
Uroczystości szkolne
Tak! On jest królem! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 06 stycznia 2014 12:39

jaselka NAG ok1

 

Podtrzymując piękną tradycję uczniowie naszej szkoły przygotowują jasełka, które prezentują na wigilii szkolnej. W tym roku   uczniowie klasy 3a i 3b  wraz ze swymi wychowawczyniami: Małgorzatą Mendyk i Danutą Cybulską, przedstawiły jasełka bożonarodzeniowe pt. ”Tak! On jest Królem!”.

 

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez KToś   
środa, 30 października 2013 00:00

den naglowek0001a

 

den naglowek serce14 października 2013 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I-III. Dziatwa szkolna prezentowała się wspaniale, bo tego dnia wszyscy przyszli ubrani na galowo. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy II a i II b pod okiem swoich wychowawców. Najpierw był występ, w którym młodzież popisała się swoim kunsztem recytatorskim, aktorskim, muzycznym. Po wspaniałym występie artystycznym, rozdano upominki dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. W tym roku były to laurki z życzeniami. Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor, która Nauczycielom oraz Wszystkim Pracownikom Oświaty życzyła takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wrażliwości.

Więcej…
 
Najmłodsi Uczniowie Jedynki PDF Drukuj Email
Wpisany przez KToś   
niedziela, 27 października 2013 12:53

pasowanieoo1

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica

w Złotowie są już pełnoprawnymi uczniami.


Uroczysty akt pasowania na stałe zagościł w kalendarzu Jedynki. Tradycyjnie odbywa się on na pod koniec października, gdy najmłodsi uczniowie poznali już wszystkie zakamarki szkoły. W tym roku szkolnym w poczet uczniów przyjęto 84. dzieci z trzech klaspierwszych: a, b i c. Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się już kilka tygodni wcześniej.

pasowanieooo1

Więcej…
 
Zakończenie roku szkolnego 2012/2013. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 lipca 2013 20:16

jedynka

Dnia 28.06.2013r. odbyła się Uroczystość Zakończenia Roku Szk. 2012/2013.

Kolejny rok nauki dobiegł końca po dziesięciu miesiącach nauki i nastał upragniony wypoczynek- WAKACJE. Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego dyrektor p. Maria, Monika Klein wręczyła nagrody uczniom którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce, angażowali się w życie szkoły oraz brali czynny udział w konkursach przedmiotowych.

11

1a1 1b1 1c1

Więcej…
 
Świętowanie 2013 PDF Drukuj Email
wtorek, 14 maja 2013 19:41
PATRON  001
 

Kolejne Święto Patrona,  jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie przeszło do historii; jak zawsze pełne  zabaw i radości.

PATRON001

Rocznica  utworzenia Jedynki obchodzona jest zawsze w kwietniu. Tegoroczne uroczystości 68. lecia szkoły miały na celu  przybliżenie  postaci Stanisława Staszica jako wielkiego patrioty i człowieka czynu oraz przypomnienie niezwykłej  historii szkoły.

PATRON002

Otwarcie święta  odbyło się na hali widowiskowo-sportowej z udziałem całej społeczności szkoły, zaproszonych gości, rodziców, przyjaciół i sponsorów. Gwoździem programu był  Staszicowski Turniej Piłki Nożnej, na który  zjechały  reprezentacje szkół podstawowych noszących imię Stanisława Staszica z całej Wielkopolski.  

PATRON003

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także: staszicowski konkurs pt. „Czytam Uważnie”, odbywający się po raz pierwszy  turniej „Milionerzy Jedynki” oraz Miejski Konkurs Ekologiczny. Był to niezapomniany dzień wspaniałej zabawy, a przede wszystkim  niezwykła lekcja historii. Poziom wiedzy uczniów o Szkole i Patronie jest zaskakująco wysoki.

PATRON004

Dzieci wraz z opiekunami przygotowały wystawy i gazetki, pokazy, specjalne lekcje, były także w Muzeum Staszica w Pile; udowodniły jak bardzo identyfikują się ze Szkołą i znają Patrona.

PATRON 005 

A Jedynka od chwili powstania  cały czas się rozwija, jest placówką wyjątkową, miejscem, w którym szczególnie pielęgnuje się tradycje, symbole narodowe i  patriotyzm.

Do góry ▲
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 17 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni