Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Uroczystości
Uroczystości szkolne
Wakacje! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 czerwca 2015 00:00

koniec roku naglowek

 

26 czerwca 2015 roku na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Najpierw świadectwa ukończenia klasy pierwszej odebrało 95. najmłodszych uczniów. Pani dyrektor Maria Monika Klein w swoim przemówieniu przypomniała wszystkim uczniom o zasadach bezpiecznego wypoczynku, ale przede wszystkim życzyła im udanych wakacji, pełnych niezapomnianych przygód oraz wrażeń.

Potem uczniowie z bardzo dobrymi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem z klas II – V otrzymali nagrody książkowe, a ich rodzice  - listy gratulacyjne. W tym roku wyróżniono  aż 208  uczniów. Za rzetelną naukę, wzorową postawę oraz imponującą średnią nagrody odebrali najlepsi uczniowie szkoły: Kalina Ćwiszewska z 4b ze średnią 5,92 oraz  Jakub Lupa z 6b  i Julia  Goska z 6c, którzy zakończyli rok szkolny średnią ocen 5,91. 

Więcej…
 
Jesteśmy uczniami Jedynki PDF Drukuj Email
czwartek, 30 października 2014 00:00

pas 001

27 października 2014 roku w pięknie udekorowanej hali widowiskowo-sportowej odbyło się uroczyste pasowanie 94 pierwszoklasistów  na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie. Do ceremoniału pasowania maluchy przygotowywały się pod czujnym okiem wychowawców klas, a na uroczystość  przybyły radosne i odświętnie ubrane w towarzystwie rodziców, dziadków oraz przyjaciół rodziny.

pas 002

Więcej…
 
Nauczycielom Złotowszczyzny PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 października 2014 00:00

naucz zl 01

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony tradycyjnie 14 października  stał się okazją, aby w  Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie uczcić pamięć zasłużonych dla Złotowszczyzny nauczycieli: Edmunda StypRekowskiego i Juliusza Zielińskiego. Zgromadzeni na szkolnym korytarzu uczniowie Jedynki wraz z wychowawcami oraz panią dyrektor Marią Moniką Klein stali się świadkami uroczystego odsłonięcia nowej tablicy pamiątkowej, na której uwieczniono nazwiska obu bohaterskich pedagogów. Nauczycielka historii p. Aleksandra Budnik – Brzeska przedstawiła dzieciom ich sylwetki, podkreślając wagę ich patriotycznych postaw w czasie, gdy Polakom zamieszkującym tereny Pogranicza przyszło zmagać się w walce o utrzymanie narodowego języka i tradycji. Wspomniała przy okazji o niezłomnym proboszczu z Zakrzewa – ks. Bolesławie Domańskim, który stał się dla Krajny duchowym przewodnikiem w tych zmaganiach. Następnie uczniowie zapoznali się z wystawą poświęconą obu nauczycielom oraz przedwojennej szkole w Złotowie.

Więcej…
 
Pierwszy dzwonek w Jedynce PDF Drukuj Email
piątek, 05 września 2014 00:00

rozpoczecie 01

Dwa miesiące wakacji bezpowrotnie minęły i 459 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie rozpoczęło się nowy rok szkolny 2014/2015. W czterech klasach pierwszych będzie 93. uczniów, a wśród nich 32. sześciolatków, urodzonych do 30 czerwca 2008 roku. Na boisku szkolnym pierwszoklasiści poznali swoich nowych kolegów i koleżanki, a także wychowawców. Do szkoły dotarł już rządowy "Nasz elementarz" dla każdego ucznia, dodatkowo szkoła otrzymała dotację na zakup podręczników do języka obcego i ćwiczeń.Odnowiono szkolne klasy oraz stołówkę i z niecierpliwością czekaliśmy, aż w szkole pojawią się uczniowie. Specjalnie dla najmłodszych na boisku szkolnym uroczyście otwarto szkolny plac zabaw, na którym znalazły się m.in. drabinki, zjeżdżalnie i bujaki. Plac ma specjalną nawierzchnię - miękką i bezpieczną dla dzieci. Z obiektu korzystać będą tylko uczniowie szkoły. Ten rok szkolny jest też bardzo ważny dla szóstoklasistów, którzy napiszą sprawdzian zewnętrzny w nowej formule; będą mogli sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego.

Więcej…
 
TALENTY 2014 PDF Drukuj Email
wtorek, 10 czerwca 2014 04:27

tal logo nag 00001

 

GALA TALENTÓW JEDYNKI

 

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie jak na Miejsce Odkrywców Talentów przystało zorganizowana została już po raz V uroczysta gala. Na scenie wystąpiło 118 wykonawców, którzy przeszli wcześniejsze klasowe eliminacje. Odwagi nie zabrakło nawet pierwszoklasistom, oglądać można było również dzieci z klas II, III, IV, V i VI. Tę edycję zdominowały występy taneczne, wokalne i teatralne. Uczestnicy byli naprawdę przejęci prezentacjami, widać było tremę, ale przyjazna atmosfera oraz obecność rodziców bardzo pomogła: wszyscy zrozumieli, że to przede wszystkim wspaniała zabawa! Wykonawcy stanęli na wysokości zadania, a publiczność biła im gromkie brawa. Wszyscy uczestnicy gali otrzymali pamiątkowe statuetki. Już nie możemy doczekać się przyszłorocznych popisów, które mamy nadzieję, wyłonią jeszcze więcej uzdolnionych dzieci, bo przecież nie od dziś wiadomo, że Jedynka jest Szkołą Odkrywców Talentów.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 17 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni