Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Konkursy
Znam ewangelię św. Łukasza PDF Drukuj
wtorek, 03 maja 2011 00:00
naglowek konkurs biblijny

Dnia 26 stycznia w naszej szkole odbył się konkurs biblijny dla uczniów klas IV-VI. Pt. „Znam Ewangelię Św. Łukasza”. Przystąpiło do niego 25 uczniów z naszej szkoły. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 50 pytań tekstowych, co nie było takie łatwe, gdyż niektóre pytania były bardzo szczegółowe.

biblijny01 

Nad przebiegiem konkursu czuwała pani katechetka Agnieszka Jaguś i Ks. Jarosław Paczkowski.

Uczniowie otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz nagrody rzeczowe i oceny celujące z religii.

biblijny02 

Więcej…
 
FINALISTKI-humanistki PDF Drukuj
niedziela, 03 kwietnia 2011 14:37

naglowekhumanistki02

10 grudnia 2010 r. w sali nr 9 odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego.

Aż 12 uczniów naszej szkoły  zakwalifikowało się do etapu rejonowego, który odbył się 22 stycznia 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Pile. Byli to: Barbara Cieślak, Ewelina Reczulska, Lena Białkowska, Patrycja Glugla, Mikołaj Jarczyński, Dawid Zozula, Kacper Wagner, Zuzanna Karbowska, Karolina Pawlak, Daria Kołodziej, Zuzanna Sobiechowska i Jacek Sztykowski. Cieszymy się, że do naszej szkoły uczęszcza aż tylu zdolnych uczniów.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się dwie uczennice Lena Białkowska z kl. VIa i Daria Kołodziej z kl. Vb.

Więcej…
 
Mistrzyni recytacji PDF Drukuj
niedziela, 03 kwietnia 2011 13:53

Naglowekrecytatorski01

W sobotę 26 lutego 2011 roku reprezentowałam naszą szkołę w IX edycji rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Adama Mickiewicza oraz Polskich Romantyków w Jastrowiu. Konkurs odbył się w Publicznym Gimnazjum im. Adama Mickiewicza. Recytowałam wiersz Adama Mickiewicza pt. „Pani Twardowska”. Utworu uczyłam się przez całe ferie zimowe.

Sala, w której recytowaliśmy wiersze, wyglądała jak kawiarenka. Była udekorowana pięknymi serduszkami, które wisiały wszędzie i podkreślały Walentynowy nastrój. Siedzieliśmy przy stolikach. Mogliśmy napić się herbaty, soku i zjeść ciasteczka. W różnych miejscach sali były umieszczone romantyczne wiersze. Na stołach paliły się świece. To wszystko tworzyło miłą atmosferę.

Naglowekrecytatorski03

Więcej…
 
O Złotowie wiemy wszystko PDF Drukuj
czwartek, 31 marca 2011 19:53

naglowek m ojczyzna001

Od wielu lat uczniowie klas III uczestniczą w szkolnym konkursie o naszym mieście, który jest podsumowaniem trzyletniej edukacji regionalnej. Klasy typują drużyny, które je reprezentują. Dzieci odpowiadają na pytania testowe, rozmieszczają znane obiekty na planie miasta, potrafią nazwać jeziora okalające Złotów, wymieniają zabytki oraz nazywają ulice, rozwiązują zagadki muzyczne związane z hejnałem oraz bezbłędnie rozpoznają herb miasta.

naglowek m ojczyzna03

Więcej…
 
Figle i psoty PDF Drukuj
niedziela, 19 grudnia 2010 18:22

konopnickanaglowek

W listopadzie został zorganizowany konkurs recytatorski dla klas II i III. Po eliminacjach klasowych odbył się on 25 listopada 2010 r. pod hasłem” Psoty i figle Marii Konopnickiej.” Chcieliśmy naszym uczniom przybliżyć w ten sposób sylwetkę wspaniałej, polskiej poetki w związku z mijającą w tym roku setną rocznicą jej śmierci.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 23 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Iwona, Micha, Dezyriusz