Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Konkursy
Wszyscy mamy talent! PDF Drukuj
Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
sobota, 23 lipca 2011 17:28

 talent naglowek 2011

W  SZKOLE, AŻ ROI SIĘ OD TALENTÓW!

To nie przesada,  w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica, aż roi się od talentów.

 

Do II edycji szkolnego programu „Mam Talent”  w SP1 zgłosiło się wielu uczniów prezentujących różnorodne, czasami ukryte talenty. Uczniowie zgłaszali się indywidualnie lub w dobranych przez siebie grupach i 26 maja wystąpili przed całą szkolną społecznością, rodzicami, kolegami z zaprzyjaźnionej Karl-Soehle-Schule w Hankensbűttel.

W eliminacjach konkursowych wystąpiło 23 uczniów z klas I-VI, którzy  zaprezentowali wachlarz różnorodnych talentów, min. śpiew, taniec, rysunek, gibkość ciała i kabaret. Każdy występ poddany był bezpośredniej ocenie jury. W skład jury Wchodzili: panie Anna Reczulska i  Iwona Budnik oraz  Mariusz Ziatyk.  

 

 

 

 

Więcej…
 
Znają najlepiej Wielkopolskę PDF Drukuj
piątek, 24 czerwca 2011 00:00
NAGLOWEK WIELKOPOLSKA 2011

Sukcesem zakończył się udział uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w XV Jubileuszowym Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce. Laureatkami etapu wojewódzkiego  zostały Anna Bulicz z klasy czwartej oraz Daria Kołodziej i Zuzanna Karbowska z klasy piątej. Konkurs zorganizowało  Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski przy współudziale Kuratorium Oświaty,  Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Poznaniu. Od grudnia do maja na zajęciach koła historycznego uczniowie zdobywali wiedzę o swojej malej ojczyźnie, jej dziedzictwie kulturowym, historii, tradycji, gwarze. Wiedzą, co to są  ślepe ryby z myrdyrdą, klymy czy korbol. Znają najstarsze zabytki wielkopolskie, legendy, miejscowości  Szlaku Piastowskiego, sylwetki wybitnych Wielkopolan, życie i działalność św. Wojciecha. Zwycięsko przeszły przez szkolny, powiatowy, rejonowy i wojewódzki etap konkursu, Uroczyste zakończenie XV  Jubileuszowego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce odbędzie się w Poznaniu 21 czerwca 2011r.

Aleksandra Budnik-Brzeska
 
 wielkopolska01
 
Mistrzowie matematyki PDF Drukuj
wtorek, 03 maja 2011 06:25

MATMA NAGLOWEK0

Dnia 6 IV 2011 r. w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla uczniów  klas II. W konkursie uczestniczyły 3-osobowe drużyny z klas drugich w składzie:

II a - Jakub Bagniewski, Miłosz Borkowski, Michał Kisiel,

II b - Jakub Lupa, Bartłomiej Dec, Alicja Turaj,

II c - Julia Goska, Maksymilian Walkowiak, Julia Stelmach,

MATMA NAGLOWEK1

Więcej…
 
Znam ewangelię św. Łukasza PDF Drukuj
wtorek, 03 maja 2011 00:00
naglowek konkurs biblijny

Dnia 26 stycznia w naszej szkole odbył się konkurs biblijny dla uczniów klas IV-VI. Pt. „Znam Ewangelię Św. Łukasza”. Przystąpiło do niego 25 uczniów z naszej szkoły. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 50 pytań tekstowych, co nie było takie łatwe, gdyż niektóre pytania były bardzo szczegółowe.

biblijny01 

Nad przebiegiem konkursu czuwała pani katechetka Agnieszka Jaguś i Ks. Jarosław Paczkowski.

Uczniowie otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz nagrody rzeczowe i oceny celujące z religii.

biblijny02 

Więcej…
 
FINALISTKI-humanistki PDF Drukuj
niedziela, 03 kwietnia 2011 14:37

naglowekhumanistki02

10 grudnia 2010 r. w sali nr 9 odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego.

Aż 12 uczniów naszej szkoły  zakwalifikowało się do etapu rejonowego, który odbył się 22 stycznia 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Pile. Byli to: Barbara Cieślak, Ewelina Reczulska, Lena Białkowska, Patrycja Glugla, Mikołaj Jarczyński, Dawid Zozula, Kacper Wagner, Zuzanna Karbowska, Karolina Pawlak, Daria Kołodziej, Zuzanna Sobiechowska i Jacek Sztykowski. Cieszymy się, że do naszej szkoły uczęszcza aż tylu zdolnych uczniów.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się dwie uczennice Lena Białkowska z kl. VIa i Daria Kołodziej z kl. Vb.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 25 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd