Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Konkursy
Tuwimowe wspomnienia PDF Drukuj
piątek, 21 lutego 2014 00:00

 recytatorski a3

17 stycznia 2014r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I – III pt. „Tuwimowe wspomnienia ”.

Spotkanie rozpoczęto od krótkiej prezentacji życiorysu poety zaprezentowanego przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Następnie rozpoczęła się poetycka uczta, która rozweselała, jak i wprowadzała w zachwyt. Komisja konkursowa w składzie: p. Aldona Chamarczuk, p. Sylwia Mróz, p. Anna Michalska i pani Maria Monika Klein miały nie lada problem z wyborem najlepszych recytatorów.

 

recytatorski a1

Więcej…
 
Mistrzyni poezji PDF Drukuj
czwartek, 02 stycznia 2014 00:00

Olimpia naglowek

OLIMPIA NAJLEPSZA W WIELKOPOLSCE!

Olimpia Wódz uczennica klasy VIb Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica została Laureatką II Wielkopolskiego konkursu Poezji Religijnej „Na moich ustach zawsze Jego chwała”. Aby znaleźć się w tak zaszczytnym gronie, musiała w eliminacjach szkolnych i podczas przesłuchań półfinałowych i finałowych pokonać ponad 120 recytatorów z całej Wielkopolski.30 listopada w Gnieźnie podczas uroczystej gali ogłoszono wyniki.   Laureaci Konkursu wraz z opiekunami szczelnie wypełnili salę I LO im. Bolesława Chrobrego i kilka minut po 12-tej zaczęły się wzruszające, pełne emocji prezentacje utworów.

Więcej…
 
Mistrzyni i laureaci PDF Drukuj
Wpisany przez KToś   
wtorek, 10 grudnia 2013 17:34

Mistrzyni1

Listopad okazał się miesiącem sprzyjającym sukcesom uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie. 18 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród w regionalnym konkursie zorganizowanym przez Senatora RP Mieczysława Augustyna „List do ojca.” Zgłosiło się 230 uczestników z 20 szkół. W gronie pięciu laureatów znalazły się aż dwie uczennice Jedynki. Piąte miejsce zdobyła Marika Fornalska uczennica klasy szóstej, natomiast miejsce trzecie zajęła Anna Grajczak uczennica klasy piątej. To jednak nie wszystkie osiągnięcia szkoły, ponieważ już 27 listopada w odbywającym się w Jastrowiu Powiatowym Konkursie Ortograficznym dwoje kolejnych uczniów klas szóstych zdobyło zaszczytne miejsca. Jakub Pilarski zajął trzecie miejsce, natomiast Klaudia Grabowska zdobyła tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii. Jest to dowód na to, że nauczyciele potrafią umiejętnie rozwijać w podopiecznych talenty i zainteresowania, motywować do ciężkiej, uczciwej i wytężonej pracy.

Więcej…
 
Piękne Nasze Miasto Całe PDF Drukuj
Wpisany przez jury konkursu   
środa, 20 listopada 2013 19:23

miasto002N

 

Odkrywamy uroki Złotowa

W kalendarz Szkoły Podstawowej nr1 już od kilku lat wpisany jest szkolny konkurs plastyczny „Piękne Moje Miasto Całe”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Złotów- miasto wypoczynku, rekreacji i sportu”. Zadaniem uczniów było przedstawienie za pomocą dowolnej techniki plastycznej obiektów i miejsc naszego miasta sprzyjających wypoczynkowi i uprawianiu sportów. Konkurs adresowany był przede wszystkim do uczniów klas IV-VI ale jak zawsze chętnie włączyli się uczniowie klas młodszych. Ogłoszenie wyników odbyło się podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości w tygodniu Małego Patrioty.

miasto001N

 

Więcej…
 
Jesień w przyrodzie PDF Drukuj
środa, 20 listopada 2013 18:33

jesien1234 2

 

W październiku uczniowie klas I – III wzięli udział w Konkursie Plastycznym pt. ”Jesień w przyrodzie”. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody oraz kształtowanie umiejętności przedstawiania zjawisk przyrodniczych za pomocą różnych środków wyrazu plastycznego.

Każda klasa przygotowała swoje prace dowolnie wykonaną techniką pod kierunkiem wychowawców, a następnie wspólnie wybrała pięć najciekawszych.

Zebrane prace oceniło powołane jury. Wśród nagrodzonych były prace malowane farbami, rysowane kredkami, wydzieranki, wycinanki, a także kolaże.

jesien12345

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 25 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd