Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Konkursy
Najlepsze w Wielkopolsce PDF Drukuj
środa, 02 lipca 2014 00:00

wielkopolska logo2014

Dobrze znają swoją „ Małą Ojczyznę.”

 

W środę 18 czerwca w Chodzieskim Domu Kultury odbyła się uroczystość zakończenia XVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Laureatką konkursu została Iga Barczak a finalistką Klaudia Grabowska uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie.

wielkopolska 2014 2

Więcej…
 
Mistrzowie kaligrafii PDF Drukuj
piątek, 13 czerwca 2014 18:11

kaligrafia 001

Szkolny konkurs kaligraficzny dla klas II i III

 

Pióro jest przedłużeniem mózgu i serca. Poprzez ręce, dłonie i w końcu palce sprawia, że nasze myśli i uczucia mogą być przelane na papier. W piśmie ręcznym zawarta jest nasza dusza, jest ono niepowtarzalne tak jak rysy naszej twarzy, jest po prostu bezcenne. Wykaligrafowany list miłosny ma na pewno większą wartość niż ta sama treść przepisana (mimo że ręcznie) na ekran monitora.

Peter Roos

 

Dnia 17 marca 2014r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego pisania, którego celem było doskonalenie umiejętności odręcznego pisania zgodnego z zasadami kaligrafii.

Więcej…
 
Mistrzowski TEAM PDF Drukuj
czwartek, 12 czerwca 2014 17:33

angielski nag 01

Po raz kolejny uczniowie Jedynki wzięli udział w konkursie języka angielskiego dla klas I- III „Teddy Bear 2014”. Tegoroczna edycja tego konkursu odbyła się na sportowo. Ta niezwykła formuła konkursu bardzo podobała się dzieciom. Uczniowie rywalizowali w czerech konkurencjach sportowych, jednakże musieli się w nich wykazać również wiedzą językową. Na półmetku wyszukiwali właściwego obrazka, uczestniczyli w wyścigach losowych z hasłem językowym, układali puzzle i dobierali do nich zdania, które wcześniej musieli jak najszybciej przynieść i wreszcie odpowiadali na wylosowane w biegach pytania. Rozgrywki wyłoniły zwycięzców- to nasza drużyna wygrała ten niezwykły, językowy konkurs. Wszystkim gratulujemy sukcesu.

Więcej…
 
Spartaki@da Literacka PDF Drukuj
wtorek, 10 czerwca 2014 03:59

Literacka naglowek ok 01

 

W niecodzienny sposób mali literaci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie rozwijają swoje umiejętności literackie i poszerzają wiedzę o otaczającej rzeczywistości. Raz w tygodniu uczestniczą w bardzo ciekawych zajęciach w ramach projektu „Spartakiada Wiedzy” prowadzonych przez p.p. Barbarę Wenzką i Annę Krzywińską – Dolla. Realizację innowacji rozpoczęto w październiku 2013 roku. Innowatorki założyły, że dziecko aktywnie i twórczo myśli wówczas, kiedy opracowywane treści podbudowane są dużym ładunkiem nieoczekiwanych wrażeń i uczuć. Na zajęciach dzieci tworzyły własną poezję, prowadziły pamiętniki i redagowały gazetkę szkolną, poznały czasopisma dziecięce, uczyły się korzystać z programów komputerowych i odpowiednich stron internetowych. Podsumowaniem wszystkich działań była „Spartakiada literacka”, która założyła wyłonienie i nagrodzenie szkolnych talentów literackich. Aż 87. uczniów podjęło wyzwanie i pisało opowiadania, wiersze i przemówienia.

Więcej…
 
Konkurs biblijny PDF Drukuj
środa, 04 czerwca 2014 07:04

relig nag 001

 

Dnia 14 kwietnia 2014 r. podczas szkolnych rekolekcji wielkopostnych, w naszej szkole po raz kolejny odbył się konkurs wiedzy biblijnej „Znam Listy Świętego Pawła”. Konkurs dotyczył znajomości 4 listów świętego Pawła – Listu do Filipian, Listu do Kolosan, Listu do Efezjan, Listu do Galatów. Listy św. Pawła chociaż nie były długie, okazały się nie łatwym zadaniem, gdyż treść wymagała wczytania się, by zrozumieć, co autor chciał nam przekazać. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z klas IV-VI, którzy do rozwiązania otrzymali test z 44 pytaniami.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 25 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd