Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Konkursy
Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce PDF Drukuj
niedziela, 19 kwietnia 2015 00:00

wielkopolska

23 marca 2015r. w  Zespole  Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku odbył się etap rejonowy XIX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowali: Urszula Majerska, Krysia Milewska, Szymon Rzechtalski, Iga Barczak i Marysia Lemanowicz. Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 14 maja 2015r. przeszli Szymon, Iga i Marysia. Gratulacje!

wielkopolska2

Do góry ▲

 
Szkoła dawniej i dziś PDF Drukuj
sobota, 18 kwietnia 2015 00:00

szkolny naglowek

W Jedynce ogłoszony został konkurs p.t. „Szkoła dawniej i dziś”. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić budynek naszej 70 letniej szkoły w jego obecnej formie lub z przed lat. 

Do jury wpłynęło bardzo dużo prac uczniów klas I-VI.

W kategorii klas młodszych nagrody i wyróżnienia otrzymali:

I miejsce Martyna Rummler z klasy Ib

II miejsce Iga Mielcarek z klasy IIb

III miejsce Oliwia Szczupał z klasy IIb

Wyróżnienia: Mateusz Ordak IIb, Karolina Krysińska IIb, Laura Ziach IIb

Więcej…
 
Najlepsze w Wielkopolsce PDF Drukuj
środa, 02 lipca 2014 00:00

wielkopolska logo2014

Dobrze znają swoją „ Małą Ojczyznę.”

 

W środę 18 czerwca w Chodzieskim Domu Kultury odbyła się uroczystość zakończenia XVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Laureatką konkursu została Iga Barczak a finalistką Klaudia Grabowska uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie.

wielkopolska 2014 2

Więcej…
 
Mistrzowie kaligrafii PDF Drukuj
piątek, 13 czerwca 2014 18:11

kaligrafia 001

Szkolny konkurs kaligraficzny dla klas II i III

 

Pióro jest przedłużeniem mózgu i serca. Poprzez ręce, dłonie i w końcu palce sprawia, że nasze myśli i uczucia mogą być przelane na papier. W piśmie ręcznym zawarta jest nasza dusza, jest ono niepowtarzalne tak jak rysy naszej twarzy, jest po prostu bezcenne. Wykaligrafowany list miłosny ma na pewno większą wartość niż ta sama treść przepisana (mimo że ręcznie) na ekran monitora.

Peter Roos

 

Dnia 17 marca 2014r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego pisania, którego celem było doskonalenie umiejętności odręcznego pisania zgodnego z zasadami kaligrafii.

Więcej…
 
Mistrzowski TEAM PDF Drukuj
czwartek, 12 czerwca 2014 17:33

angielski nag 01

Po raz kolejny uczniowie Jedynki wzięli udział w konkursie języka angielskiego dla klas I- III „Teddy Bear 2014”. Tegoroczna edycja tego konkursu odbyła się na sportowo. Ta niezwykła formuła konkursu bardzo podobała się dzieciom. Uczniowie rywalizowali w czerech konkurencjach sportowych, jednakże musieli się w nich wykazać również wiedzą językową. Na półmetku wyszukiwali właściwego obrazka, uczestniczyli w wyścigach losowych z hasłem językowym, układali puzzle i dobierali do nich zdania, które wcześniej musieli jak najszybciej przynieść i wreszcie odpowiadali na wylosowane w biegach pytania. Rozgrywki wyłoniły zwycięzców- to nasza drużyna wygrała ten niezwykły, językowy konkurs. Wszystkim gratulujemy sukcesu.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 23 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Iwona, Micha, Dezyriusz