Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

W krainie książek
Czytamy dzieciom PDF Drukuj Email
piątek, 13 czerwca 2014 17:20

czyta logo0001

W poniedziałek 2 czerwca 20 14 r. klasy I-III przybyły do biblioteki na spotkanie z żółwiem Franklinem. Czekało tam na nie wiele atrakcji począwszy od kolorowego placu zabaw z domkiem, ślizgawką i piaskownicą, w której spacerował prawdziwy żółw, wystawa, filmy, kolorowanki, aż po bajkoczytanie.

czyta logo0002

Więcej…
 
Pasowanie na czytelnika PDF Drukuj Email
czwartek, 17 kwietnia 2014 00:00

czytelniknag1

O czym śnią pierwszaki?O lodach, deserze z bitą śmietaną, lizakach, deskorolce, komputerze…..Czyżby to sen na jawie? Pierwszoklasistom z grupy teatralnej przyśnił się chłopiec, który nie lubił książek. Do akcji włączyły się postacie z bajek, baśni i wierszy. Udało im się przekonać Jacka-opornego czytelnika o zaletach czytania i zrobić z niego prawdziwego mola książkowego.

czytelniknag2

Więcej…
 
O Złotowie wiemy wszystko PDF Drukuj Email
piątek, 14 marca 2014 00:00

zotow naglowek01

 

W czwartek 20 lutego w bibliotece szkolnej reprezentanci klas trzecich wzięli udział w konkursie sprawdzającym wiedzę z zakresu wiadomości o naszym mieście i regionie.

Uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania m.in. test sprawdzający wiadomości o naszym mieście, rozpoznawali na prezentacji multimedialnej obiekty Złotowa, wykazywali się znajomością nazw ulic, jezior, zwierząt, pomników. Musieli wskazać błędy w herbie, oraz wysłuchując utworów muzycznych rozpoznać hejnał naszego miasta.

Do konkursu po wstępnych eliminacjach w poszczególnych klasach przystąpili:

z klasy III a – Urszula Majerska, Szymon Urban i Szymon Rzechtalski

z klasy III b – Maria Kasińska, Marceli Kamiński i Jakub Jarka

z klasy III c – Natalia Piątek, Marisa Drop i Oliwia Tomczyk

Więcej…
 
W Sulejówku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bibliotekarze SP1   
wtorek, 17 grudnia 2013 05:09

pilsudski001

 

Z wizytą u Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

 

Co roku w ramach szkolnego Tygodnia Małego Patrioty przygotowujemy wystawę z okazji święta Niepodległości, na którą zapraszamy uczniów z wychowawcami. W tym roku chcieliśmy przybliżyć postać Józefa Piłsudskiego stąd tytuł wystawy ,,Józef Piłsudski Wielki Polak, który zmienił świat’’. Zgromadziliśmy informację na temat jego życia oraz kariery politycznej. Dzięki uprzejmości emerytowanego nauczyciela pasjonata pana Tadeusza Stecyka, który udostępnił nam eksponaty z muzeum, stworzyłyśmy mini gabinet w Sulejówku.

pilsudski03

Więcej…
 
Misiostwo szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez KToś   
poniedziałek, 09 grudnia 2013 15:30

mis nag 01

Co roku uroczyście obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W poniedziałek 25 listopada każdemu z uczniów towarzyszył miś (często nie jeden).

mis nag 02

Do zabawy włączyli się również rodzice, którzy przynieśli ciekawe misie: od najmniejszego (5cm) do ogromnych rozmiarów (155 cm) od nowiutkich do najstarszych (40 letnich).

Więcej…
 
Tuwim czyta dzieciom PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 sierpnia 2013 00:00
T1
 

„CZYTANIE KSIĄŻEK JEST NICZYM ROZMOWA

Z NAJWSPANIALSZYMI LUDŹMI MINIONYCH CZASÓW”

Cala_Polska_czyta_dzieciom

W czwartek 20 czerwca tegoż roku  po raz dwunasty zorganizowano Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w SP nr 1. W naszej szkole akcja promująca czytanie trwa już od 2000 roku. Pierwszą inicjatorką FESTIWALU CZYTANIA była p. Dyrektor M.M..Klein.

W różnorodne akcje czytelnicze włączają się politycy, aktorzy i inne znane osobistości. W całym kraju odbywają się różnorodne imprezy, bajkowe parady, spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne oraz przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dla dzieci.

T2 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 18 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusawa, Bogusaw