Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

W krainie książek
Złotów dawniej i dziś PDF Drukuj Email
wtorek, 08 lutego 2011 17:45

naglowek01

Złotów wczoraj i dziś to temat wystawy przygotowanej przez Alicję Wincaszek i Teresę Paciejewską, którą  można było w ostatnich dniach stycznia obejrzeć w bibliotece SP nr 1 w Złotowie.
Złotów obchodzi kolejną 66 rocznicę wyzwolenia, w związku z tym biblioteka zaprezentowała przy pomocy fotografii jak przeistaczało i zmieniało się nasze wolne miasto na przestrzeni wielu lat.

Zlotowdawniej...05

W środę 26 stycznia zaprosiliśmy do nas pana Janusza Justynę, który jest wielki pasjonatem i kolekcjonerem starych zdjęć Złotowa i okolic. Multimedialną prezentację z dużym zaciekawieniem oglądali uczniowie klasy Va, którzy wraz z wychowawczynią wzięli udział w spotkaniu.

Więcej…
 
W świecie aniołów PDF Drukuj Email
niedziela, 26 grudnia 2010 17:51

naglowekanioly02

Obudźmy w sobie anioła i zaczarujmy swój mały świat tak, aby był piękniejszy każdego dnia, nie tylko w święta.

 

aniol gif6Taka myśl towarzyszyła nam w okresie przedświątecznym oraz podczas  przygotowania wspólnie z uczniami wystawy „W świecie aniołów”. Z każdym z aniołów przyniesionych przez dzieci i nauczycieli wiąże się miłe wspomnienie-  historia,  którą chętnie dzielili się  z nami.

Więcej…
 
Krajna ostoją Polskości PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 listopada 2010 00:00

krajnanaglowek01

W ramach tygodnia małego patrioty biblioteka szkolna przygotowała wystawkę pt. ”Krajna ostoją polskości”, która zawierała podstawowe informacje o Krajnie, jej położeniu na mapie oraz historię. Natomiast zawarte w niej  Prawdy Polaków przybliżyły małym patriotom wartości jakimi powinien kierować się w życiu każdy Polak, mały i duży.  

Klasy VI z inicjatywy pań bibliotekarek miały możliwość uczestniczyć w spotkaniu ze złotowskim kolekcjonerem panem B. Krasoniem oraz  p. T. Stecykiem, który prowadzi szkolne muzeum przy ZSS nr 1 w Złotowie. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja eksponatów z prywatnych zbiorów obu panów, którzy z pasją i wielkim zaangażowaniem opowiadali młodzieży o swoich pamiątkach pochodzących z okresu zniewolonej Polski.

Więcej…
 
Wystawa książek PDF Drukuj Email
sobota, 23 października 2010 12:32

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 naglowekbiblioteka01

 W  ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych przyniesione z domowych zbiorów różnorodne książki o nietypowym kształcie i wyglądzie stworzyły piękną wystawę w naszej bibliotece.

naglowekbiblioteka02

Więcej…
 
Patataj, patataj... PDF Drukuj Email
sobota, 23 października 2010 11:58

PATATAJ

Patataj, patataj, pojedziemy w cudny kraj!

To hasło wystawy, która odbyła się w bibliotece szkolnej 8 października 2010 r. w  setną rocznicę śmierci wybitnej pisarki Marii Konopnickiej.

BAJKA01

Tę niezwykłą postać uczciliśmy prezentując jej twórczość literacką na wystawie. Zgromadziliśmy  informacje o pisarce,  jej życiu i zaprezentowaliśmy dorobek literacki ze szczególnym uwzględnieniem Roty-wiersza, który jest polską pieśnią patriotyczną.

rota

Więcej…
 
Jedynka czyta dzieciom PDF Drukuj Email
piątek, 11 czerwca 2010 15:56

Naglowekjedynkaczyta

„Czytając swojemu dziecku, mówisz mu więcej niż myślisz”

 Artur Barciś

W dniach 7 - 8 czerwca 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się akcja pod hasłem „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich oraz przedszkolaki, które odwiedzały gmach szkoły, mogły wysłuchać opowiadań czytanych przez zaproszonych gości. Dzieci z Przedszkola nr 1 po raz pierwszy odwiedzały szkołę, do której większość będzie uczęszczała od września.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 18 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusawa, Bogusaw