Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Strefa szóstoklasisty
Pomocnik szóstoklasisty
Sprawdzian 2015 PDF Drukuj
poniedziałek, 02 marca 2015 00:00

spr2015

PRZEKAZUJEMY WAŻNE INFORMACJE

O SPRAWDZIANIE PRZEPROWADZANYM

W KLASIE VI 

1. Termin sprawdzianu - 01 kwiecień 2015 r. (środa)

  • część 1 - język polski i matematyka - godz.9.00, czas trwania 80 minut
  • część 2 - język obcy nowożytny - godz. 11.45, czas trwania 45 minut

Termin dodatkowy sprawdzianu 01 czerwca 2015 roku (poniedziałek)
2. Forma - test. Arkusze testowe dostępne są na stronie
www.oke.poznan.pl
3. Zakres - podstawa programowa szkoły podstawowej.
4. Sprawdzian jest dla ucznia obowiązkowy.
5. Uczeń, który nie przystąpi do sprawdzianu, nie ukończy szkoły podstawowej.

 

 
Sprawdzian szóstoklasisty 2013 PDF Drukuj

1

2

 

1

Sprawdzian szóstoklasisty 2013 rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał 60 minut. Dla uczniów był to pierwszy poważny egzamin. Odpowiadali na pytania z języka polskiego, matematyki, historii, przyrody. Testy rozwiązane przez szóstoklasistów zostały zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Sprawdzian jest powszechny i obowiązkowy, ale jego wynik nie wpływa na promocję ucznia. Ma sprawdzić, czy przez sześć lat nauki uczeń opanował umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji, wykorzystania wiedzy w praktyce (w zakres tej umiejętności wchodzi również liczenie).

2

Więcej…
 
Próbny sprawdzian szóstoklasisty PDF Drukuj
czwartek, 03 stycznia 2013 20:54

3stycznia

1aa

2aa

3aa

Już od momentu wejścia do szkoły wszystko było inaczej. Od samego progu wyczuć można było podenerwowanie, chociaż nikt nie chciał się do tego przyznać. Poza tym wszyscy uczniowie klas szóstych wyglądali poważniej.

Każdy miał na swoim stoliku karteczkę z imieniem i nazwiskiem, kodem oraz numerem PESEL. Po zajęciu miejsc przewodniczący komisji pan Marcin Misztal  przypomniał jeszcze raz zasady po czym zostały rozdane testy. Wszyscy mają czarne długopisy? Wasze testy liczą osiem stron? No to proszę usiąść wygodnie i do pracy! - tak o godz. 12.16 rozpoczął się próbny sprawdzian. Komisja w składzie: pan Marcin Misztal, pani Anna Mazurek, pan Piotr Kowalski oraz pan Damian Powałka czuwali nad prawidłowym przebiegiem próbnego sprawdzianu.

Więcej…
 
Testy PDF Drukuj
czwartek, 13 września 2012 18:57

drzewko

1

Warto ćwiczyć z dzieckiem testy, wybierzcie coś dla siebie:

Wzgórze Wawelskie, Wynalazek zera, Wycieczka do ZOO, wycieczka do Ustronia, Wszystkim wstęp wolny, Woda = życie, Wiosenne przebudzenie, Wielkopolski park narodowy, Wędrówki dalekie i bliskie, W świecie książki, W świecie mitów, W ogrodzie, W naszej ojczyźnie, W lesie, Miasto, Woda, Nagroda Nobla, Szlakiem Polskich stolic, Rower, Poszukiwanie skarbów, Marcin ornitolog, Lis, Kwiaty, Księgarnia, Kosmos, Europa, I dzień wakacji, W Hogwarcie, Co potrafią roboty, Bociany, Z życia szkoły, Wspólne planowanie – wyprawa rowerowa, Słońce, Polowanie, Morska wyprawa, Malbork, Jaworzno, Ferie zimowe w górach, Bieszczady, Ewa jest chora, O książce, W bibliotece, Chleb, Chleb2, Dobry jak chleb, Grunwald, Herbata, Internet, Jasne jak słońce, Nad morzem, Opady, Przed telewizorem, Skarb Wieliczki, Śladami Stasia i Nel, Smacznego, Szlakiem polskich stolic, W górach, W świecie muzyki, W szkole, W szkole 2007, W wodzie, Warzywa owoce, Wisła, Wśród książek, Wyspa Robinsona, Z brzegiem rzeki, Z życia szkoły, Zima, Sprawdzian z 2012r.

zyczymy

 
PRÓBNY SPRAWDZIAN W PIĄTEJ KLASIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ. PDF Drukuj
wtorek, 29 maja 2012 19:16

Un8

Więcej…
 
Sprawdzian w szóstej klasie szkoły podstawowej już za nami PDF Drukuj
wtorek, 03 kwietnia 2012 20:09

Sprawdzian1

3 kwietnia odbył się sprawdzian w szóstej klasie szkoły podstawowej. Sprawdzian jest powszechny i obowiązkowy, co oznacza, że muszą do niego przystąpić wszyscy uczniowie. Jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Każdego roku taki sprawdzian przeprowadzany jest w kwietniu. We wszystkich szkołach w całej Polsce odbywa się on w tym samym dniu i o tej samej godzinie. Na sprawdzianie badany i oceniany jest poziom osiągnięć uczniów w zakresie pięciu obszarów umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce. Sprawdzian trwał 60 minut. Uczniowie mogli w nim uzyskać maksymalnie 40 punktów.

Więcej…
 
Ważne wskazówki PDF Drukuj
czwartek, 19 stycznia 2012 12:22
szostoklasista 02

To pierwszy tak poważny egzamin w Twoim życiu, który zauważ wcale nie nazywa się egzaminem ale sprawdzianem. Od jego wyniku nie zależy bowiem czy dostaniesz się do swojego rejonowego gimnazjum, ale ma to być przede wszystkim forma podsumowania Twojej pracy w szkole podstawowej, którą właśnie kończysz oraz informacja dla nauczyciela w gimnazjum, jaki jest Twój punkt startu w nowej szkole.

 Mimo to im bliżej terminu sprawdzianu tym bardziej robi się nerwowo. Taka atmosfera udziela się nawet bardziej dorosłym – nauczycielom i rodzicom niż samym uczniom.

Więcej…
 
Poradnik szóstoklasisty PDF Drukuj
czwartek, 19 stycznia 2012 12:15
szostoklasista 01

Przed Wami pierwszy ważny egzamin !

Szóstoklasisto, pamiętaj!

Sprawdzian jest powszechny obowiązkowy, co oznacza, że każdy szóstoklasista musi do niego przystąpić. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Na sprawdzianie badany i oceniany jest poziom osiągnięć uczniów z zakresu pięciu obszarów umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce. Prace uczniów są sprawdzane i punktowane przez egzaminatorów powołanych przez OKE. Maksymalnie na sprawdzianie można uzyskać 40 punktów. 

Więcej…
 
Dekalog szóstoklasisty PDF Drukuj
czwartek, 19 stycznia 2012 11:55
szostoklasista 03
 
 

Nie przedkładaj innych zajęć nad naukę.

Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę.

Pamiętaj, że w kwietniu musisz napisać SPRAWDZIAN.

Traktuj matematykę jak królową nauk.

Pracuj systematycznie, powtarzaj i utrwalaj zdobyte wiadomości.

Ćwicz często szczególnie to, co sprawia Ci największą trudność.

Jeśli masz jakieś wątpliwości pytaj nauczyciela, póki jest na to czas.

Sprawdzaj się rozwiązując dostępne testy.

Na dzień przed sprawdzianem odpocznij i zrelaksuj się.

Nie zapomnij na sprawdzian potrzebnych przyborów do pisania i rysowania.

Więcej…
 
Cenne rady PDF Drukuj
czwartek, 19 stycznia 2012 11:12
szostoklasista 09

Termin sprawdzianu 3 kwietnia 2012 r.
(wtorek), godz. 9.00

 gif 10Kiedy przyjdzie czas sprawdzianu, trzeba przyjść do szkoły wcześniej, co najmniej pół godziny przed testem. Nie ma nic gorszego niż pisanie z biegu albo wejście do sali spóźnionym. Uczeń może się "spalić".

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Już czas?

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2410890

Teraz na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 166 gości 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 18 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Juliana, ukasza, Bogumia