Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Wymiana młodzieży
Wymiana młodzieży
Chmurkowy list PDF Drukuj
piątek, 12 grudnia 2014 00:00

chmurka

Uczniowie klasy 4 b dostali  „chmurkowy list”  od  klasy 4 b ze szkoły w Rathenow. Rówieśnicy z Niemiec pisali o swych świątecznych marzeniach. Złożyli też życzenia świąteczne i noworoczne.

Do góry ▲

 
Umowa partnerska PDF Drukuj
środa, 22 października 2014 00:00

rath nag

Jedynka ma swoją bliźniaczą szkołę w Niemczech. Podczas XX edycji Euro Eco Meetingu  podpisano umowę partnerską między Szkołą Podstawową nr 1 im. St. Staszica w Złotowie a szkołą Friedrich-Ludwig-Jahn-Grundschule z Rathenow.

A wszystko zaczęło się na początku roku szkolnego… Uczniowie Jedynki  napisali pierwsze listy do rówieśników ze szkoły w Rathenow.

Po roku  delegacja ze szkoły z Rathenow przybyła do Złotowa, żeby oficjalne podpisać umowę partnerską.  To była bardzo miła wizyta. Goście zwiedzili szkołę i miasto.  Ustalono, że trzy klasy będą kontaktować  się po niemiecku, i dwie po angielsku. W ten sposób Będziemy szlifować języki, których się uczymy.

Cieszymy się na współpracę - wspólne projekty, spotkania i  następne listy.

Więcej…
 
Język obcy jak najwcześniej PDF Drukuj
środa, 30 kwietnia 2014 00:00

LIST N01

JĘZYK OBCY JAK NAJWCZEŚNIEJ


Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie w sposób nowatorski zachęca uczniów do nauki języka niemieckiego już od pierwszej klasy. W październiku uczniowie zrealizowali projekt pt. „Deutsch-Wagen-Tour”, a od kilku miesięcy współpracują ze swoimi rówieśnikami z Jahngrundschule Rathenow w Niemczech (Brandenburgia). W projekcie wymiany korespondencji uczestniczą uczniowie klasy czwartej IVc, VIb i IIIb pod kierunkiem pani Mariny Kamilli. Niemieckojęzyczni uczniowie Jedynki utrzymują kontakt za pomocą wymiany listów.

Więcej…
 
Hankensbűttel PDF Drukuj
czwartek, 12 lipca 2012 16:32

WizytaNiem

Więcej…
 
Wizyta przyjaciół z Niemiec PDF Drukuj
piątek, 16 grudnia 2011 00:00
N wymiana01
 

Polsko-niemiecki projekt wymiany uczniów Szkoły Podstawowej im. Karla Söhle w Hankensbűttel i Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotowie trwa już osiem lat!

N wymiana10 

W dniach od 25.05- 28.05.2011r. gościliśmy w naszej szkole 20 uczniów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Karla Söhle Schule w Hankensbűttel w Niemczech wraz z dwójką opiekunów i dziesięcioma mamami.

N wymiana03

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 22 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor