Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Wymiana młodzieży
Wymiana młodzieży
Polsko-niemiecki wieczór teatralny PDF Drukuj
czwartek, 15 grudnia 2011 00:00
Nteatr00

26 maja został zorganizowany przez Szkołę Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie i działające przy szkole Stowarzyszenie Jedynka Dzieciom POLSKO-NIEMIECKI WIECZÓR TEATRALNY.

Nteatr07 

Projekt rozpoczął się o godzinie 16.00 powitaniem Gości z Hankensbüttel przez uczniów SP1 i przedstawicieli Urzędu Miasta Złotów.

Nteatr02 

Więcej…
 
Mecz Przyjaźni PDF Drukuj
środa, 14 grudnia 2011 00:00
N MECZ 00

Wymiana młodzieży pomiędzy Szkołą Podstawową nr 1 im. Stanisława Staszica, a Karl-Soehle-Schule z Henkensbűttel jest już  tradycją.

N MECZ02

Więcej…
 
Wyprawa do Biskupina PDF Drukuj
wtorek, 13 grudnia 2011 00:00
n wyc
 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie współpracuje z Karl-Söhle-Schule w Hankensbűttel od 2003 roku  i współpraca ta polega na wymianie młodzieży. W 2011  roku w dniach od 25 – 28 maja grupa uczniów niemieckiej szkoły z Karl- Söhle -Schule z Henkensbűttel wraz z opiekunami, przyjechała do Złotowa. Jedną z atrakcji  4-dniowego pobytu w Polsce była wycieczka śladami pierwszych Piastów do osady w  Biskupinie.

N wyc01 

Więcej…
 
Rękawiczka PDF Drukuj
niedziela, 15 sierpnia 2010 00:00

NAGLOWEKREKAWICZKA

 

Król dał sygnał do rozpoczęcia igrzysk. Na jego rozkaz na arenę wpuszczono ogromne lwisko. Znudzone i śpiące zwierze kładzie się na środku placu bez ochoty na walkę. Na kolejne skinienie króla na arenę wpuszczono tygrysa. Ten, zupełnie odwrotnie od swojego poprzednika, nie może doczekać się pojedynku. Władca dał sygnał do podniesienia krat po raz trzeci. Wtedy na plac boju, ku uciesze widzów, wybiegły dwa lamparty. Para drapieżników rzuciła się na tygrysa. Na arenie krwawa walka zagorzała na dobre, nawet lew dołączył do jatki.  Wtedy z krużganku pałacu nadobna Marta upuściła rękawiczkę pomiędzy szalejące na arenie bestie. Kobieta z uśmiechem na ustach powiedziała wówczas do rycerza Emroda:

 

Kto mię tak kocha jak po tysiąc razy

 Czułymi przysiągł wyrazy,

Niechaj mi teraz rękawiczkę poda.


Odważny rycerz wkroczył na arenę i śmiało podniósł rękawiczkę, ku przerażeniu tłumu. Wrócił z nią na krużganek, rzucił Marcie rękawiczkę i powiedział: Pani, twych wdzięków nie trzeba mi wcale. Powiedziawszy te słowa odszedł i już nigdy nie powrócił.

Więcej…
 
Gościnne występy PDF Drukuj
niedziela, 15 sierpnia 2010 00:00

naglowek niemcy wystepy 01

Tegoroczny pobyt naszych uczniów w zaprzyjaźnionej szkole w Karl-Sohle-Schule pełen był niespodzianek, wycieczek, turniejów, atrakcji. Obie szkoły mogły mogły zaprezentować się na wielu artystycznych polach.

naglowek film 02 oki

 Poza przedstawieniem „Rękawiczka”, na scenie w Hankensbűttel zaprezentowały się zespoły: Zespół Wokalno – Instrumentalny oraz Zespół Muzyki Dawnej PRYMKA.

      

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 17 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Marian, Jan, Antoni