jedynka-zlotow.pl

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Witaj w naszej szkole
Sprawki spod ławki


Sprawki spod ławki

Drukuj PDF

sprawkinag01

„Sprawki spod Ławki” to gazetka szkolna wydawana od roku  2004. Pomysłodawcą i pierwszym opiekunem pisemka był pan Krzysztof Tyranowicz. Od września 2009 roku funkcję tę przejęła pani Barbara Wenzka.

„Sprawki spod Ławki” tworzą uczniowie. To oni są pomysłodawcami i ostatecznie decydują o wyglądzie gazetki. Prace nad nią trwają podczas co piątkowych spotkań na kółku-warsztatach dziennikarskich. Podczas zajęć uczniowie poznają gatunki dziennikarskie, style pisania oraz uczą się jak korzystać z różnych źródeł informacji.  Zajęcia te mają na celu również zapoznanie dzieci z mediami oraz pozwolenie im na świadome wybieranie z nich interesujących i pożytecznych treści. 

sprawkinag02

Gazetka ukazuje się co miesiąc. Można w niej znaleźć informacje na temat wydarzeń związanych z życiem szkoły, ciekawostki, opowiadania, wiersze, kącik rozrywki, recenzje książek, porady zarówno dla chłopców i dziewcząt, wywiady z różnymi ciekawymi osobami, kąciki rozrywki oraz języków obcych i wiele innych ciekawych rzeczy.

Pisać do gazetki może każdy. Nie mniej obecny stały skład redakcji przedstawia się następująco: Hanna Wójcik – redaktor naczelna,

sprawkinag03

Weronika Milewska – zastępca redaktora, a także: Zuzanna Karbowska, Karolina Pawlak, Karolina Muszyńska, Martyna Pietrzyk, Patrycja Murach, Daria Kasprzyk, Angelika Kasprowicz, Patrycja Glugla, Thomas Decobert, Wojtek Jacoszek, Szymon Osada, Kacper Deręgowski, Mikołaj Jarczyński.

JUŻ NIEBAWEM WASZA GAZETKA UKAŻE SIĘ NA TEJ STRONIE.

Do góry ▲

 


Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 19 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, January