Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Sprawki spod ławki
Sprawki spod ławki
Sprawki spod ławki PDF Drukuj
niedziela, 19 grudnia 2010 16:47

sprawkinag01

„Sprawki spod Ławki” to gazetka szkolna wydawana od roku  2004. Pomysłodawcą i pierwszym opiekunem pisemka był pan Krzysztof Tyranowicz. Od września 2009 roku funkcję tę przejęła pani Barbara Wenzka.

„Sprawki spod Ławki” tworzą uczniowie. To oni są pomysłodawcami i ostatecznie decydują o wyglądzie gazetki. Prace nad nią trwają podczas co piątkowych spotkań na kółku-warsztatach dziennikarskich. Podczas zajęć uczniowie poznają gatunki dziennikarskie, style pisania oraz uczą się jak korzystać z różnych źródeł informacji.  Zajęcia te mają na celu również zapoznanie dzieci z mediami oraz pozwolenie im na świadome wybieranie z nich interesujących i pożytecznych treści. 

sprawkinag02

Gazetka ukazuje się co miesiąc. Można w niej znaleźć informacje na temat wydarzeń związanych z życiem szkoły, ciekawostki, opowiadania, wiersze, kącik rozrywki, recenzje książek, porady zarówno dla chłopców i dziewcząt, wywiady z różnymi ciekawymi osobami, kąciki rozrywki oraz języków obcych i wiele innych ciekawych rzeczy.

Pisać do gazetki może każdy. Nie mniej obecny stały skład redakcji przedstawia się następująco: Hanna Wójcik – redaktor naczelna,

sprawkinag03

Weronika Milewska – zastępca redaktora, a także: Zuzanna Karbowska, Karolina Pawlak, Karolina Muszyńska, Martyna Pietrzyk, Patrycja Murach, Daria Kasprzyk, Angelika Kasprowicz, Patrycja Glugla, Thomas Decobert, Wojtek Jacoszek, Szymon Osada, Kacper Deręgowski, Mikołaj Jarczyński.

JUŻ NIEBAWEM WASZA GAZETKA UKAŻE SIĘ NA TEJ STRONIE.

Do góry ▲

 


Już czas?

Licznik odwiedzin

Odsłon : 2410854

Teraz na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 113 gości 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 18 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Juliana, ukasza, Bogumia