Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Uroczystości Konkurs Pieśni Patriotycznej
Konkurs Pieśni Patriotycznej PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 26
SłabyŚwietny 
piątek, 13 listopada 2009 17:51

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 stało się organizowanie szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej. 91 Rocznicę Odzyskania Niepodległości uczniowie klas IV-VI uczcili III edycją tego konkursu. Pieśni patriotyczne należą do tej grupy pieśni, które stają się historią dla kolejnych pokoleń Polaków. Celem konkursu jest ocalenie od zapomnienia i popularyzowanie wśród uczniów tych patriotycznych utworów.
 
Uczniowie oceniani byli za znajomość tekstu, melodii; czystość, rytmiczność śpiewania oraz za ogólne wrażenie artystyczne. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła klasa IVc za pieśń  „Marsz, marsz Polonia”, drugie miejsce klasa Vb , która zaśpiewała pieśń „Ułani, ułani”.  Na trzecim miejscu znalazła się klasa VIb śpiewając „Jak to na wojence ładnie”.
 Od 4 listopada obchodziliśmy „Tydzień Młodego Patrioty”. Uczniowie nie tylko przygotowywali się do wspomnianego konkursu, lecz wykonywali tematyczne gazetki klasowe, plakaty na temat „Polska – jej piękno i historia”. Zapoznali się z Dekalogiem Polaka oraz przypomnieli sobie 5 Prawd Polaków. Na lekcjach historii odbywały się pogadanki na temat Święta Niepodległości, a w bibliotece szkolnej można było obejrzeć wystawę „Orzeł Biały – Znak Polaków” przygotowana przez pp. T. Paciejewską i A. Wincaszek. Uczniów do obchodów tak ważnego dla każdego Polaka święta przygotowywali p. A. Brzeska, p. A. Karbowski i wychowawcy klas.
 
 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 19 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, January