Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Jedynkowe JASEŁKA PDF Drukuj Email

JASELKA2016n.001.n

JASELKA2016n.002.n

 

 

Uroczystość Bożego Narodzenia, jak mówi sama nazwa, jest pamiątką, uobecnieniem i na nowo przeżywaniem historycznego faktu przyjścia na świat Boga w postaci ludzkiej ponad  2000 lat temu. 

By spełnić oczekiwania, tęsknoty powraca się do tych wydarzeń przedstawiając jasełka bożonarodzeniowe. 

Dzień Bożego Narodzenia to nie tylko spotkanie się przy stole wigilijnym, śpiewanie kolęd, opłatek, choinka, prezenty, zwyczaje,tradycja,  ale przede wszystkim spotkanie nieba z ziemią, Boga z człowiekiem oraz zjednoczenie Stwórcy ze stworzonym na Jego obraz i podobieństwo człowiekiem jako przybranym dzieckiem.

Mówi się często, że Boże Narodzenie to  święto rodzinne, święto Bożej miłości, święto braterstwa, ale przede wszystkim jest to przypomnienie prawdy, że człowiek jest powołany do nieba, że człowiek,  mający godność dziecka Bożego, jest przeznaczony do uczestniczenia w życiu samego Boga.

Bóg się narodził wśród nas, dla nas i jako jeden z nas, aby nas wszystkich uczynić swoimi dziećmi.

Dnia 22 grudnia w naszej szkole mieliśmyokazjępodzielić się opłatkiem i skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych oraz własnoręcznie zrobionych pierniczków :) 

Następnie nasi uczniowie z klasy IV C, pod kierunkiem pani katechetki Agnieszki Jaguś  odegrali role Maryi i Józefa, pastuszków, króli oraz aniołków w jasełkach bożonarodzeniowych.  Przepiękne kolędy zaś wyśpiewywał nasz szkolny chór składający się z uczniów klas IV-VI pod przewodnictwem pana Tomasza Mendyk.

Do góry ▲

 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 23 Maj 2019    |    Imieniny obchodzą: Iwona, Micha, Dezyriusz