Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Rozmaitości VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj Email
wtorek, 04 października 2016 00:00

tabliczka.n001.16

tabliczka.n002.16

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
W piątek 30 września uczniowie Jedynki z radością przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji. Sprawdzanie wiedzy matematycznej odbywało się w nowoczesnym stylu. Każdy z chętnych, a było ich bardzo dużo na komputerze w czasie 2 minut rozwiązywał zadania matematyczne z tabliczki mnożenia. Poziom konkursu był bardzo wysoki a emocje ogromne. Wszyscy chcieli w wyznaczonym czasie policzyć jak najwięcej przykładów. Zaciskanie warg, okrzyki radości z pobijania swojego rekordu to tylko niektóre z emocji, które towarzyszyły podczas konkursu.

Matematyka jest zawsze na czasie, a dostęp do ciekawych zadań dzięki Internetowi jest o wiele bardziej ułatwiony. Był to doskonały trening pamięci, mogliśmy rywalizować ze sobą oraz pobijać własne rekordy. Po rozwiązywaniu zadań z tabliczki mnożenia uczniowie ćwiczyli zdolności logiczne w grze Blokus.

Najlepsza dziesiątka uczniów oraz ich wyniki: 1. Szymon Rzechtalski 93 klasa 6b, 2. Wiktoria Kott 78 klasa 6c, 3. Oliwia Szczupał 77 klasa 4b, 4. Natalia Brandys 73 klasa 6c, 5. Maja Tomków 73 klasa 6c, 6. Szymon Urban 70 klasa 6b, 7. Urszula Majerska 63 klasa 6b, 8. Julia Pikulik 62 klasa 6c, 9. Emilia Usyk 59 klasa 5c. 10. Martyna Grelewska 58 klasa 5c.

Gratulujemy!

Do góry ▲

 

 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 26 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzą: Teodor, Emanuela, Larysa