Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Rozmaitości Sprzątanie Świata 2016
Sprzątanie Świata 2016 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 23 września 2016 00:00

sprz17

 

Tradycyjnie we wrześniu, już od dwudziestu trzech lat, uczniowie naszej szkoły uczestniczą w akcji Sprzątanie Świata. Hasło tegorocznej edycji brzmi "Podaj dalej...Drugie życie odpadów"! Jej przesłanie to poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów, a także uświadamianie Polakom ich codziennego wpływu na środowisko. Sprzątanie Świata jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. W Polsce akcja skupia się na zawracaniu przedmiotów i odpadów z drogi na wysypiska. Dlatego promowane, proponowane i inicjowane będą działania, dzięki którym rzeczy można „podać dalej”, aby nie stały się odpadami po jednorazowym użyciu. A gdy już stają się odpadami, to świadomie dać im szansę na „drugie życie”, oddając je do zbiórki selektywnej. Praktycznymi sposobami działania, które promuje akcja są wyprzedaże garażowe/pchle targi, zbiórka telefonów komórkowych oraz akcje sprzątania. Najważniejsze jest jednak nieśmiecenie i nietworzenie odpadów na co dzień. Ważne jest także krzewienie kultury szanowania i naprawiania rzeczy, a nie traktowania ich jako jednorazowych.

{rt|

 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 26 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzą: Teodor, Emanuela, Larysa