Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Święta Odkrywamy tajemnicę Bożego Narodzenia
Odkrywamy tajemnicę Bożego Narodzenia PDF Drukuj

jaselka2015.NNN002

jaselka2015.NNN001

 

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednymz nich są jasełka, które przenoszą nas w czasy narodzin Chrystusa.

22 grudnia 2015r. w ostatnim dniu zajęć przed przerwą świąteczną w klasach odbyły się uroczyste wigilie z wychowawcami. W atmosferze pełnej miłości i życzliwości nastąpiło dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń, śpiew kolęd, a na klasowych ławkach nie zabrakło wigilijnych potraw i dekoracji.

 

W magiczny nastrój świąt wszystkich wprowadzili uczniowie klasy IV c, pod kierunkiem pani Agnieszki Jaguś i ks. Sebastiana Jarczyka, którzy zaprezentowali montaż słowno- muzyczny przypominający wydarzenia związanez narodzinami Chrystusa, abyśmy po raz kolejny przeżyli tajemnicę Bożego Narodzenia. Tegoroczne jasełka były radosne, młodzi aktorzy wprowadzili uczestników spotkaniaw prawdziwie świąteczny nastrój. Oprócz tradycyjnych trzech króli i pastuszkóww przedstawieniu pojawiły się również dzieci z różnych kontynentów, które ukazały iż inna kultura, inne zwyczaje, jednak radość z Narodzenia Pana  jest taka sama.

Nie zabrakło również tradycyjnych, pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru składającego się z uczniów klas IV – VI pod przewodnictwem pana Tomasza Mendyka.

Na zakończenie ks. Sebastian Jarczyk złożył wszystkim uczniom i nauczycielom życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych świat Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

Do góry ▲

 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 18 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusawa, Bogusaw