Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Wycieczki Byliśmy w Poznaniu
Byliśmy w Poznaniu PDF Drukuj Email
piątek, 06 listopada 2015 00:00

poznan.n001

poznan.n002

 

27 października 2015 r. uczniowie klasy 6a i 6b wraz z Panią Anną Mazurek, Panią Joanną Schulz oraz Panią Anną Niedzielą udali się na wycieczkę do Poznania.

Zbiórka była ustalona na godzinę 6:50 naprzeciwko parkingu PZU w Złotowie. Chwilę potem podjechał autokar. Wycieczkowicze wyruszyli o 7:00. Podczas przejazdu do Poznania mogli podziwiać piękne krajobrazy oraz dowiedzieć się co nieco o kulturze tego miasta od opiekunów.

Kiedy wycieczka dojechała do celu, udała się do palmiarni. Oprócz egzotycznych roślin znajdowała się tam wystawa dotycząca bezkręgowców, akwarium z rybami i okazały wąż. Potrzebnej na ten temat wiedzy dostarczała dzieciom Pani Schulz.

Kolejnym punktem był spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” w Teatrze Muzycznym. Przedstawienie to było musicalem, czyli tworzyła go nie tylko gra aktorska, ale też taniec i śpiew. Aktorzy mieli założone ciekawe i dopracowane kostiumy, a największą atrakcją była umiejscowiona pod sceną orkiestra, która podczas spektaklu grała muzykę na żywo.

Po obejrzeniu sztuki, wycieczkowicze przejechali do Puszczykowa, gdzie zjedli obiad w restauracji „Lokomotywa”. Znajdowała się ona przy stacji kolejowej. Wystrój był w stylu starodawnej kolei. W pomieszczeniu obok znajdowały się m.in. mundur kolejarski, tabliczki ostrzegawcze, maszyna do pisania.

Następnie wszyscy udali się do Muzeum Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera. Był to kiedyś dom i pracownia tego właśnie autora. Dziś jego dwaj synowie wraz ze swoimi żonami prowadzą muzeum. Na początku grupa odwiedziła miniaturę piramidy Cheopsa, która według przewodników, jest źródłem dobrej energii. Potem wszyscy poszli do rodzinnego domu oraz pracowni Arkadego Fiedlera, gdzie można było zobaczyć wiele pamiątek z podróży i rękopisy, dzieła pisarza. Jeden z synów - Marek Fiedler, sprzedawał książki swojego taty i wiele osób poprosiło go o autograf w nowo zakupionej książce. Na koniec zwiedzania tego muzeum, uczniowie i opiekunowie obejrzeli replikę samolotu angielskiego Hurricane, w których to Polacy walczyli w bitwie o Anglię oraz replikę statku Krzysztofa Kolumba - „Santa Marię”.

Po opuszczeniu muzeum wyruszono w drogę powrotną do Złotowa. Uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne i mieli mały sprawdzian z wiedzy nabytej tego dnia. Kiedy podjechali pod złotowską halę widowiskowo-sportową, czekali na nich rodzicie, aby zapewnić dzieciom bezpieczny powrót do domu.

Wycieczka do Poznania z pewnością przypadła mi do gustu. Była bardzo ciekawa i panowała radosna atmosfera. Na pewno będę ją miło wspominać

Anna Hałasowska

Do góry ▲

 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 17 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy