Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

BAjkowy bal PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 lutego 2015 00:00

bal n2015

WALENTYNKI Z JEDYNKĄ DLA NAJMŁODSZYCH

            9. i 11. lutego  odbyły się bale karnawałowe dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie. Złotowska Jedynka znów udowodniła, że ma wspaniałych uczniów, którzy nie tylko bardzo przykładnie podchodzą do nauki, ale także umieją się świetnie bawić.

bal2 n2015

 

 

W balach uczestniczyli wszyscy uczniowie najmłodszych klas. Imprezy łączyły w sobie dwie okazje: ostatnie dni karnawału oraz zbliżające się walentynki. Uczniowie  pierwszego etapu edukacyjnego pokazali, że śpiew i taniec są przeznaczone dla wszystkich, a połączenie tych elementów z przepięknymi strojami gwarantowało jeszcze lepszą zabawę. Księżniczki, nietoperze, kucharze, policjanci, sportowcy, czarnoksiężnicy,  Baby-Jagi – to tylko niektóre z postaci, z którymi można było się spotkać. Zabawę uświetniły liczne konkursy o charakterze walentynkowym oraz typowo karnawałowym. Klasy rywalizowały między sobą choćby w wyścigach na jak najszybsze przyklejenie na drzewach serduszek. Oprócz tego uczniowie mogli zmierzyć się z nieco trudniejszymi zmaganiami wymagającymi pracy intelektualnej. Chodziło o odnalezienie połówek złamanych serc i ich połączenie. Te, wcale niełatwe zdania, nie sprawiły najmłodszym uczniom kłopotów. Na koniec został przeprowadzony konkurs tańca z balonami. Uczniowie długo poruszali się w rytm muzyki, pozostając  niepokonani przez spadający na ziemię balon. Wszystkie osoby biorące udział w konkursach otrzymywały nagrody, będące w znacznej mierze także zasługą całej klasy, której wsparcie stanowiło motywację do działania.

Najmłodsi uczniowie Jedynki tańczyli, ile sił w nogach i zabawom nie było końca. Jednak, tak jak dla Kopciuszka koniec balu zwiastowało wybicie północy, tak i dla dzieci nadszedł ostatni dzwonek, oznaczając koniec zabawy. Maluchy znów pokazały, że mają niezmierzone pokłady sił i energii, co udowodniły zejściem tanecznym krokiem z parkietu.

Do góry ▲

 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 26 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzą: Teodor, Emanuela, Larysa