Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Mali czytelnicy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 lutego 2015 07:00

czytelnikn01

„My, uczniowie pierwszej klasy Tobie Książko przyrzekamy, że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy. Obowiązków czytelnika będziemy przestrzegać pilnie i z Twych rad i Twych mądrości korzystać od dziś zawsze.”

Takie przyrzeczenie złożyli pierwszoklasiści Jedynki. Najmłodsi uczniowie klas I a, b, c, d  naszej szkoły znają już cały alfabet i na pewno potrafią czytać, dlatego zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej i będą samodzielnie wypożyczać książki.

  

 

Pierwszoklasiści z dużym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie przygotowane przez małych aktorów z grupy teatralnej „Kropelki”, którzy w niezwykły sposób przedstawili scenki teatralne przybliżające pierwszoklasistom właściwy sposób postępowania z książką. Starsi koledzy pięknie recytowali wiersze związane z książką i biblioteką. A  po jego  obejrzeniu mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Na zakończenie uroczystości nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, zakładkę do książki i informator czytelniczy.Mamy nadzieję, że od tej pory każdemu pierwszakowi  biblioteka będzie kojarzyła się z miejscem radosnym i bezpiecznym, które będzie chętnie odwiedzać.

 

 

Do góry ▲

 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 18 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusawa, Bogusaw