Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Niemieckie innowacje PDF Drukuj
poniedziałek, 12 stycznia 2015 00:00

niemiecki1

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie jednym z SUPERBOHATERÓW w ogólnopolskim projekcie Niemiecki Plus 

 

 

Instytut Goethego w ramach projektu Niemiecki Plus zadał pytanie dyrektorom szkół w Polsce, jak przebiega nauczanie języka niemieckiego w ich placówce. W ten sposób odnaleziono szkoły, które w ostatnim czasie odniosły sukcesy w nauczaniu języka niemieckiego. Okazało się, że jedną z tych szkół jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica.

 Instytut interesowały najciekawsze projekty, najbardziej innowacyjne zajęcia, najbardziej efektywne formy popularyzacji języka niemieckiego oraz kultury Niemiec w latach 2012-2014.Na oficjalnej stronie Instytutu Goethego czytamy: 

„Przedstawiliście nam Państwo największe osiągnięcia oraz inicjatywy Państwa szkół w tej dziedzinie. Jesteśmy pod wrażeniem ilości oraz różnorodności nadesłanych projektów. Dotarło do nas 80 zgłoszeń z 13-stu województw. Wszystkie projekty wyróżniają się zaangażowaniem, oryginalnością, innowacyjnością i odzwierciedlają, jak dzielą się Państwo swoją pasją do języka z uczniami. 

Mamy ogromną przyjemność ogłosić zwycięzców pierwszej edycji projektu DEUTSCH PLUS  2014:
Szkoły Podstawowe
1 miejsce - "Wspólnie łatwiej się uczyć" - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie.
2 miejsce - "Deutsch macht Spaß" - Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bieździedzy.
3 miejsce- "Coś pięknego niemieckiego" - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 im. Stanisława Syrokomli w Radomiu.

Przypominamy, że innowacyjne metody nauczania języka niemieckiego wprowadziła i kontynuuje Pani Marina Kamilli. Efekty swoich działań udokumentowała m.in. w prezentacji, z którą zapoznało się jury konkursu.   

niemiecki2

Do góry ▲  

 

 

 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 19 Październik 2019    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michaa, Ziemowita