Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Rozmaitości Serduszka z Jedynki
Serduszka z Jedynki PDF Drukuj Email
czwartek, 25 grudnia 2014 18:16

paczka nag0001

Caritas parafii pw. Wniebowzięcia NMP, co roku przygotowuje serduszka z imionami i wiekiem dziecka z rodzin najbardziej potrzebujących i zwraca się z prośbą  o pomoc w zorganizowaniu paczek świątecznych. W tym roku w  akcję „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem” włączyli się uczniowie, rodzice  i wychowawcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie.

 

Każda klasa przygotowywała paczkę  dla wylosowanego dziecka, a zaangażowanie uczniów było ogromne. Uczniowie chętnie przynosiły słodycze, jak również piękne zabawki, interesujące książki, puzzle, maskotki i wiele innych rzeczy. Wszystko dla wybranego losowo dziecka.  Dzięki tej akcji, uczniowie naszej szkoły mogli na chwilę stać się „Mikołajami”, ucząc się przy tym wrażliwości i otwartości dla drugiego człowieka. Organizacją pomocy w szkole kierowali: ks. Maciej Cielecki i katechetka Agnieszka Jaguś.  Ksiądz Maciej musiał wykonać kilka kursów samochodem, by wszystkie paczki przewieźć ze szkoły do siedziby Caritasu. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. Tak niewiele potrzeba, by sprawić innym ogromną radość.

Do góry ▲

 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 26 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzą: Teodor, Emanuela, Larysa