Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

W krainie lalek PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 
środa, 04 listopada 2009 15:41
Już od początku października rozpoczęły się wycieczki klas z naszej szkoły do złotowskiego muzeum. I nie ma co się dziwić. Można tam podziwiać niezwykłą wystawę lalek z kolekcji pani Aliny Wierzbickiej. Wypełniają wszystkie sale muzealne. Uśmiechnięte dzieci wita piękna i dostojna królowa z damami dworu, do wioski murzyńskiej zapraszają małe murzyniątka, do psot zachęcają łobuziaki z placu zabaw, W każdym kącie coś się dzieje, można zobaczyć lalkowych uczniów w szkolnej izbie, dziadka i babcię grających w karty oraz skośnookie japonki pod kwitnącą wiśnią. Nie ma dwóch takich samych zabawek a jedna piękniejsza od drugiej. Zachwyciły nasz bardzo stare panny z porcelany i przezabawne lalki kapuściane. Fajnie by było mieć je wszystkie w swoim domu...

  

Wystawę obejrzały juz prawie wszystkie dzieciaki z naszej szkoły poznając przy tym niezwykłą historię zabawek. Chyba wszyscy już wiedzą jak i czym bawiły się dzieci kiedyś, a jak jest dzisiaj - wiadomo.
P.S.
Najwiekszą radością dla nas wychowawców był uśmiech dzieci wbiegających do baśniowej krainy zabawek.


 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 17 Czerwiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf