Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Święta Kto ty jesteś? Polak mały.
Kto ty jesteś? Polak mały. PDF Drukuj
Wpisany przez KToś   

patlogo001

11 listopada 1918 r. to data szczególna dla każdego młodego Polaka. Tego dnia po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Każdego roku w naszej szkole w sposób szczególny – patriotyczną postawą, wpiętymi w klapę biało- czerwonymi kotylionami i śpiewem - sławimy tych, co walczyli o wolną Polskę.

Tegoroczną akademię z okazji 95 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowała klasa III b. Mottem przewodnim widowiska były słowa wiersza Władysława Bełzy

Kto ty jesteś?
 Polak mały.

Jaki znak twój?
 Orzeł biały…..

 

Najmłodsi uczniowie Jedynki wsłuchiwali się w teksty wierszy i pieśni patriotycznych. Był to spacer po burzliwych latach rozbiorów Polski, krótka wędrówka po czasach niewoli i walk o wolność i niepodległość. Krok po kroku, rozbiór po rozbiorze, powstanie po powstaniu przeżywali dzieje zaborów. Wraz z Legionami wędrowali ku Polsce i brali udział w jej wyzwoleniu. Tego dnia dumnie brzmiały w murach Jedynki słowa Roty i Mazurka Dąbrowskiego.

 

A śpiewał każdy mały Patriota, dumny i odważny. Bo w Jedynce każdy miłuje i pielęgnuje narodowe tradycje, kulturę i język. Uczniowie Jedynki są dumni, że są Polakami.

Dziś nikt nie musi już walczyć o kraj rodzinny ale służymy mu na co dzień swoją pracą i nauką.

GALERIA

 patlogo002

 

 

 Do góry ▲

 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 18 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusawa, Bogusaw