Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Witaj w naszej szkole Święta Nowoczesny patriotyzm
Nowoczesny patriotyzm PDF Drukuj
Wpisany przez KToś   
poniedziałek, 11 listopada 2013 15:05

Pat Nag ok1

 

 

Z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica organizowany jest co roku Tydzień Młodego Patrioty. W tym czasie przeprowadza się tematyczne konkursy plastyczne, konkurs na najładniej udekorowaną klasę, ciekawe lekcje wychowawcze, prezentacje, apele i na podsumowanie tygodnia Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. W tym dniu wszyscy przychodzą do szkoły odświętnie ubrani z własnoręcznie wykonanym kotylionem niepodległościowym. Na występ uczniowie przygotowują nie tylko pieśń, ale także własnoręcznie wykonane rekwizyty i przebrania.

pat film koniec 2

 

 

Ocenie podlega również krótka zapowiedź, znajomość tekstu pieśni, warsztat muzyczny (czystość śpiewania, rytmiczność, zgodność z akompaniamentem) oraz walory estetyczne (elementy dekoracji, rekwizyty). W tym roku do rywalizacji przystąpiło 9 klas.

Trwający prawie dwie godziny koncert jak zwykle wzbudził wielkie zainteresowanie zarówno ze strony wykonawców jak i zgromadzonych rodziców, gości i nauczycieli. W oczekiwaniu na werdykt jury odbył się popis musztry wojskowej w wykonaniu uczniów klas szóstych.

A nowością tegorocznej edycji konkursu było wspólne odśpiewanie a capella przez całą społeczność szkoły „Mazurka Dąbrowskiego” i „Roty” oraz popularnej piosenki „Bo wszyscy Polacy”. Było wielkie brawa dla wykonawców, nagrody dla zwycięskich klas a dla wszystkich niezapomniane, bardzo radosne święto.

Pat NAG002

 

Wyniki VII Konkursu Pieśni Patriotycznej

1 miejsce klasa IVa za wykonanie utworu „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”.

2 miejsce klasa VIa za utwór „Jak długo w sercach naszych”.

3 miejsce klasa Vb za utwór „Wojenko, wojenko”.

Wyróżnienie otrzymała klasa VI b za utwór „Przybyli ułani”.

GALERIA

Pat NAG0006

 

 Do góry ▲

 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 18 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusawa, Bogusaw