Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Hankensbűttel PDF Drukuj
czwartek, 12 lipca 2012 16:32

WizytaNiem

polFlagflaga-niemSzkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Złotowie  prowadzi aktywną wymianę młodzieży polsko-niemieckiej. W dniach 20-22.06.2012 roku  na zaproszenie niemieckich kolegów z Karl-Söhle-Schule 21-osobowa grupa uczniów z Jedynki  przebywała w Hankensbűttel w Niemczech.

WizytaNiem2

Był to już piąty  wyjazd złotowskich uczniów do zaprzyjaźnionej szkoły. Specjalnie na wyjazd  uczniowie Jedynki   przygotowali inscenizację popularnej bajki pt. „Kot w butach”, tańce regionalne oraz koncert. Podczas tych kilku wspólnie spędzonych dni nie zabrakło atrakcji turystyczno – rekreacyjnych w miejscowości Oerrel. Polsko-niemieckie spotkania  przebiegały w bardzo miłej i przyjacielskiej atmosferze. Projekt wymiany uczniów Grundschule  im. Karla Söhle w Hankensbűttel i Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotowie trwa już dziewięć lat!

WizytaNiem1

Dzięki takim przedsięwzięciom grupa rówieśników z Polski i Niemiec ma możliwość pogłębiania przyjaźni, poznawać kulturę i życie codzienne sąsiadów oraz  integrować się ze sobą podczas kolejnych spotkań. Apogeum integracyjne uczniów miało miejsce podczas wspólnych zabaw i rozgrywek sportowych przewidzianych w programie Święta Szkoły KSS. Szkolny projekt dofinansowała  Fundacja Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

WizytaNiem3

Do góry ▲

 

 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 22 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor