Zajrzyj do nas TUTAJ

JEDYNKOWY
Zajrzyj tutaj
Zobaczysz... polubisz!

iDziennik

65. lecie JEDYNKI

Nauczyciele JEDYNKI PDF Drukuj
wtorek, 09 lutego 2010 19:05

nasi nauczyciele2010

jacy2010

 

Nasi nauczyciele kochają dzieci, okazują życzliwość uczniom, służą pomocą, zarówno tym, którzy nie mogą dać sobie rady z opanowaniem nowego materiału jak i tym, którzy interesują się danym przedmiotem, wskazując im możliwości dalszego rozwoju. Rozumieją, iż każdy uczeń jest inny i może różnić się nie tylko zainteresowaniami, ale także stylem myślenia czy rodzajem inteligencji. Z tego powodu przedstawiają  wiadomości w różny sposób umożliwiając łatwiejsze opanowanie materiału większości uczniów.

Nasi nauczyciele  to  optymiści, wierzą w to, co robią. Potrafią wczuć się w rolę ucznia. Odznaczają się optymizmem, konsekwencją, pewnością siebie, spokojem i odwagą w działaniu, zwłaszcza w sytuacjach trudnych. Działają przez miłość, sympatię, chęć pomocy, obustronne zaufanie i szacunek. Są szanowani, bo sami szanują  osobowość każdego dziecka. Działają przez przyjaźń, życzliwość, lecz są wymagający, znają na wylot swych wychowanków, są zawsze rozsądnymi, zrównoważonym i cierpliwymi ich doradcami.

Nasi nauczyciele sąbezinteresowni  i sprawiedliwi. Na lekcjach obserwują  wszystkich uczniów, utrzymują nastrój powagi, a jednocześnie  zachęcają do lepszej pracy, większego zaangażowania oraz  budzą u uczniów zaufanie we własne siły. Wywierają umiarkowany nacisk na sumienne wykonywanie obowiązków, na pobudzanie dobrej woli i wysiłku ucznia.

Nasi nauczyciele odznaczają się, statecznością, skromnością, poczuciem humoru, starannością, systematycznością, uczciwością, szczerością, wyrozumiałością, powagą, pracowitością, wytrwałością i punktualnością. Czuwają nad całym życiem dziecka i służą mu pomocą zarówno w szkolnych, jak i w codziennych, życiowych sytuacjach.

Nasi nauczyciele  to wspaniali fachowcy, autorytety nie tylko w dziedzinach, w których nauczają. To doskonali pedagodzy. Ich zajęciasą ciekawe, wiadomości podają  żywo, potrafią zaciekawić uczniów swoim przedmiotem. Potrafią uczyć tak, aby  uczniowie sami zaczęli się uczyć.

Nasi nauczyciele to wspaniali wychowawcy.  Starają się zrozumieć każdego ucznia, umieją wczuć się w jego rolę.

Każdy z nich, to nadzwyczajna osobowość, jedyna w swoim rodzaju, a każdy z nich robi wszystko by dzieciaki  stały się wartościowymi ludźmi.

dlatego2010

Do góry ▲

 
Dzisiaj jest kolejny wspaniały dzień: 12 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Klara, Lech, Julian